Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. februára 2024

Vojna sa nesmie skončiť, kým Izrael nezabije lídrov Hamasu, vyhlásil NetanjahuIzraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondelok vyhlásil, že vojna sa nesmie skončiť predtým, než Izrael zabije lídrov palestínskeho militantného hnutiaZdieľať
netanjahu 676x451 5.2.2024 (SITA.sk) - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondelok vyhlásil, že vojna sa nesmie skončiť predtým, než Izrael zabije lídrov palestínskeho militantného hnutia Hamas. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


„Naším cieľom je absolútne víťazstvo nad Hamasom. Zabijeme vedenie Hamasu, preto musíme pokračovať v činnosti vo všetkých oblastiach Pásma Gazy. Vojna sa nesmie skončiť skôr. Bude to trvať nejaký čas — mesiace, nie roky,“ povedal na stretnutí jeho strany Likud.

Izrael sa netají tým, že plánuje dolapiť lídrov Hamasu aj po vojne. Netanjahu sa predtým vyjadril, že vojna proti militantom „bude dlhý boj“.


Zdroj: SITA.sk - Vojna sa nesmie skončiť, kým Izrael nezabije lídrov Hamasu, vyhlásil Netanjahu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Úrad OSN pre palestínskych utečencov obvinil Izrael z útoku na konvoj s potravinami
<< predchádzajúci článok
Britský kráľ Karol III. má rakovinu, začal s liečbou a pozastavil svoje verejné povinnosti