Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. decembra 2005

Vojna taxikárov! Na východe horia autáNeľútostný konkurenčný boj zúri medzi majiteľmi troch taxislužieb v Gelnici pri Spišskej Novej Vsi.Zdieľať
Podľa obyvateľov tohto východoslovenského mesta už začína hraničiť s nevyhlásenou vojnou. Taká je jednoducho realita týchto dní v meste. Taxikári ani príliš netaja, že medzi sebou už dávnejšie vykopali vojnovú sekeru.

V Gelnici pôsobia tri taxislužby. Podľa nich sa však toľko taxikárov v malom meste neuživí. „Denný zárobok nestačí ani na náklady, traja v meste neprežijeme,“ tvrdí mladý taxikár. Možno práve preto sa začala medzi konkurentmi nevraživosť a vzájomné výhražky o fyzickej likvidácii. V noci v Gelnici už aj horeli prvé autá. Najskôr Škoda Fabia Combi na Športovej ulici, ktorá patrí 27-ročnému taxikárovi Róbertovi D.
Požiar auta spozoroval policajt, ktorý býva na tej istej ulici. „Keby sused včas nespozoroval, že mi horí auto, zhorelo by do tla,“ hovorí nešťastný taxikár. Iba rýchly a profesionálny zásah hasičov zabránil najhoršiemu. Aj tak si taxikár vyčíslil škodu na asi 50-tisíc korún. V tú istú noc a na tej istej ulici horelo aj druhé auto. Patrilo tiež taxikárovi, 21-ročnému Marekovi Š. Ten našťastie požiar spozoroval skôr ako jeho kolega a spoločne s priateľmi ho zahasili. Mestskí taxikári však tvrdia: To je iba začiatok! 
Prípadom zhorených áut sa podľa ich majiteľov údajne nechceli gelnickí policajti ani bližšie zaoberať. „Tvrdili, že v prípade, ak škoda nedosiahne sumu 100-tisíc, nie je treba ani policajného experta,“ hovorí jeden z taxikárov. Policajti mu údajne veľkodušne poradili, aby sa obrátil na svoju poisťovňu. Podľa našich informácií experti kriminalistického a expertízneho ústavu napokon predsa len prišli k zhorenému autu. Tí zistili, že išlo o úmyselné podpálenie.
Podľa Petra Žaludeka z košickej polície muži zákona na mieste činu zaistili stopy, vypočuli poškodených a svedkov. Polícia zatiaľ nepotvrdila „vojnu“ taxikárov, konkurenčný boj však nevylučuje.
Jožo T. Schön

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kto si zapoľuje na Kráľovej
<< predchádzajúci článok
Poprosil súd, aby mohol objať matku!

Vojna taxikárov! Na východe horia autá - diskusné fórum čitateľov