Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

09. januára 2007

Vrah, zabíjajúci pre psa, pôjde na 24 rokov do väzeniaPREŠOV 9. januára (WEBNOVINY) – Na 24 rokov nepodmienečne odsúdil dnes Okresný súd v Prešove Jakuba H. z Chminianskych Jakubovian za vraždu 29-ročného Mareka Ivanko-Maceja. Odsúdený sa k skutku priznal a trest by si mal odpykať v ...Zdieľať

PREŠOV 9. januára (WEBNOVINY) – Na 24 rokov nepodmienečne odsúdil dnes Okresný súd v Prešove Jakuba H. z Chminianskych Jakubovian za vraždu 29-ročného Mareka Ivanko-Maceja. Odsúdený sa k skutku priznal a trest by si mal odpykať v najprísnejšom väzení. Súd mu navyše nariadil aj ústavné ochranné liečenie, keďže k skutku došlo pod vplyvom alkoholu a toxických látok. Ako tiež rozhodol senát, pod ochranným dohľadom bude ďalšie tri roky. Dnešné hlavné pojednávanie sa konalo v skrátenej forme, rozsudok zatiaľ nenadobudol právoplatnosť.

Jakub H. z rómskej osady podľa obžaloby nožom pichol Mareka do srdca, keď si išiel chrániť pred lúpežníkmi svojho psa. Prokurátor viní Jakuba H. z trestného činu vraždy. Druhý z dvojice Metod H. svoju účasť na vražde odmieta a je obžalovaný z porušovania domovej slobody a krádeže.

Na dnešnom pojednávaní predseda senátu vypočul dvoch znalcov z odboru psychológie a psychiatrie. Počas pojednávania došlo k dvom zmenám. Jakub H. nepoprel svoju vinu a celé konanie pokračovalo skráteným spôsobom. Znamená to, že súd v tomto prípade už nevykonával dôkazy o vine a zisťoval iba dôkazy súvisiace s uložením trestu. Prípad ďalšieho obžalovaného Metoda H., ktorý odmieta svoju účasť na vražde, súd vylúčil na samostatné konanie. Rozhodol tak z časových dôvodov, lebo v jeho prípade ešte predchádzajúce odsúdenie nenadobudlo právoplatnosť a súd by mu dovtedy nemohol uložiť súhrnný trest.

Na pojednávaní sa zúčastnili aj matka a manželka zavraždeného Mareka Ivanko-Maceja. Po nebohom ostali dve dcéry vo veku 13 a tri roky. K tragédii došlo v noci z 18. na 19. januára 2006.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pitt a Jolie plánujú budúcnosť aj pre ďalšie deti
<< predchádzajúci článok
Spúšťa sa nový systém evidencie áut, zmenia sa úradné hodiny

Vrah, zabíjajúci pre psa, pôjde na 24 rokov do väzenia - diskusné fórum čitateľov