Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. decembra 2006

Vstup do Schengenu patrí podľa Fica medzi priority vládyPremiér Robert Fico je presvedčený, že Slovensko splní podmienky potrebné na vstup do schengenského priestoru v termíne do 31. decembra 2007. "V Schengene na konci roka 2007 budeme," vyhlásil v ...Zdieľať
BRATISLAVA 16. decembra (WEBNOVINY) - Premiér Robert Fico je presvedčený, že Slovensko splní podmienky potrebné na vstup do schengenského priestoru v termíne do 31. decembra 2007. "V Schengene na konci roka 2007 budeme," vyhlásil v diskusnej relácii Slovenského rozhlasu (SRo) Sobotné dialógy. Súčasne odmietol kritiku zahraničia, že Slovensko je na rozšírenie najhoršie pripravenou krajinou. Podľa Fica je vstup do Schengenu politickou nie technickou otázkou, prekaziť by ho preto mohla už len zmena postoja politických lídrov krajín pôvodnej pätnástky EÚ. "Bol by som rád, keby ľudia na Slovensku začali konečne na vlastnej koži pociťovať, čo to znamená byť v Európskej únii," poznamenal premiér.

V súvislosti so schválením budúcoročného štátneho rozpočtu premiér skonštatoval, že rok 2007 môže byť ekonomicky najúspešnejším rokom Slovenska v jeho histórii. Rýchly hospodársky rast by mal priniesť zdroje, ktorými chce vláda v roku 2008 výrazne zintenzívniť výstavbu diaľnic a nájomných bytov. Podľa slov premiéra chce vláda stavať diaľnice "za každú cenu, aj keby sme si na ne mali požičať". Len tak je podľa neho možné efektívne znižovať regionálne rozdiely. Napriek výraznému ekonomickému rastu vláda neuvažuje o ďalšom znižovaní daní z príjmov. Pozitívny vývoj by sa však mal odraziť v znížení DPH na tovary určené na vzdelávanie, neskôr aj na základné potraviny.
Fico podporuje návrh na zriadenie ministerstva cestovného ruchu, neželá si však, aby sa zvyšoval počet úradníkov na ministerstvách. "Ani o jedného človeka navyše," zdôraznil s tým, že vláda trvá na pláne znížiť počet úradníkov v ústredných inštitúciách o 20 percent. Rozdielne názory v koalícii, hlavne medzi Smerom-SD a ĽS-HZDS na existenciu Špeciálneho súdu alebo personálne nominácie označil premiér za "nepodstatné šarvátky". Dodal, že v koalícii "necíti žiadny problém" a vládnutie považuje za pokojné.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Súd odmietol rozhodnúť v prípade žiadosti o eutanáziu
<< predchádzajúci článok
Prezident Abbás ohlásil predčasné voľby