Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

21. mája 2013

Vyhrajte 7000 eur a dve vlastné výstavy s Henkel Art.AwardSpoločnosť Henkel vyhlasuje už 12. výzvu na podávanie prihlášok do súťaže Henkel Art.Award pre kreatívnych umelcov z 23 krajín regiónu strednej a východnej Európy. Táto umelecká cena v celkovej ...Zdieľať
bez nazvu BRATISLAVA 21. mája (WBN/PR) - Spoločnosť Henkel vyhlasuje už 12. výzvu na podávanie prihlášok do súťaže Henkel Art.Award pre kreatívnych umelcov z 23 krajín regiónu strednej a východnej Európy. Táto umelecká cena v celkovej hodnote 35 000 eur zahŕňa peňažnú výhru v hodnote 7 000 eur a zorganizovanie dvoch výstav. Uzávierka prihlasovania umeleckých diel do súťaže bude 7. júna 2013. V minulom ročníku súťaže Henkel Art.Award prihlásili mladí umelci z 20 krajín celkovo 931 umeleckých diel.


V spolupráci s centrom KulturKontakt Austria a múzeom moderného umenia vo Viedni (Museum der Modernen Kunst Stiftung Ludwig Wien - MUMOK) bude súťaž Henkel Art.Award 2013 opäť výbornou príležitosťou pre výnimočné a inovatívne diela vytvorené mladými umelcami v oblasti maľby, kresby, fotografie, videoumenia a inštalácie.

Medzinárodná porota zostavená z významných odborníkov sa na jeseň v roku 2013 stretne, aby spomedzi všetkých prihlásených umeleckých diel vybrala do finále súťaže 5 najlepších, ktoré budú bojovať o hlavnú výhru. Víťaz bude zverejnený v decembri toho roku na slávnostnom udeľovaní cien vo Viedni.

„Umenie prispieva k vzájomnému porozumeniu a pozitívnemu spolunažívaniu ľudí,“ hovorí prezident spoločnosti Henkel CEE Günter Thumser, aby vysvetlil dôvody, prečo sa spoločnosť Henkel už dlhodobo angažuje v oblasti sponzorovania umeleckej činnosti. „Prostredníctvom našej Henkel Art.Award by sme chceli podporovať tento trend vo východnej Európe.“

Ďalšie informácie a podmienky prihlasovania sa do súťaže sú dostupné na stránke http://www.henkel.sk/160_SKS_HTML.htm, http://artaward.henkel-cee.com alebo www.facebook.com/HenkelArtAward.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štefan Rosina triumfoval v pretekoch Supercar Challenge
<< predchádzajúci článok
Producentka vyzradila sexuálne scény v Nymphomaniacovi

Vyhrajte 7000 eur a dve vlastné výstavy s Henkel Art.Award - diskusné fórum čitateľov