06. októbra 2006

Výsledky 10. kola hokejovej extraligy

HKm Zvolen - HK 36 Skalica 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) Góly: 18. Krayzel (Babka, F. Turek), 57. Krayzel Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: 31. Gašpar 10 min za úder do hlavy, ...

BRATISLAVA 6. októbra (WEBNOVINY) -

HKm Zvolen - HK 36 Skalica 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 18. Krayzel (Babka, F. Turek), 57. Krayzel

Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: 31. Gašpar 10 min za úder do hlavy, 33. Babka 10 min za napadnutia zozadu, 49. Priechodský 10 min+DKZ za nešp. správanie - 42. Dostál 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jakubec - J. Višňovský, Zvrškovec, 1230 divákov

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Priechodský, Gunko, Cebák, Velebný - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Čierny, Klouda, J. Kopecký - Paciga, Gašpar, Škvaridlo - T. Jaško, L. Jurík, Chovan - 10. Ščibran

Skalica: Nešťák - M. Ivičič, Zajac, K. Sloboda, Gula, Klement, M. Dostál, Flamík, Šille - T. Višňovský, Vala, Jozef Liška - R. Školiak, Liščák, Dornič - R. Hruška, Fink, Šátek - Hrnčirík, R. Sýkora.

MHC Martin - HK Dynamax - oil Nitra 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)

Góly: 20. Hriňa (Podstavek), 24. Kuric (Važan, Podstavek), 25. Mahdalík, 26. Beran (Špirko) - 28. Vozdecký (Kmeč), 33. Ambruz (Švarný, Pupák), 55. Kmeč (Švarný, Šmidriak)

Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudy - Müllner, P. Ševčík, 3500 divákov

Martin: Dzubina - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Stančok, I. Ďatelinka, Sadloň, Vantroba - Trokan, Beran, Špirko - Podstavek, Koložváry, Važan - Markovič, Mahdalík, Bohunický - Tabaček, Kuric, Drábek

Nitra: Lakosil (26. Račko) - J. Kováčik, Jendek, Šmidriak, Švarný, Petrina, Hruška - Ľ. Kolník, Raček, Čacho - Vozdecký, M. Štefanka, Kmeč - S. Saliji, Kucharčík, G. Saliji - Pupák, Ambruz, Domian

Martinčania bez chorého Töröka, ktorého do stretnutia nepustila angína, začali opatrne. Na úvodný gól sa čakalo až do 20. min, keď 45 sekúnd pred klaksónom pri hre v početnej výhode rozvlnil sieť Hriňa. Druhá tretina mala oveľa zaujímavejší priebeh. V 24. min počas presilovky domácich využil prečíslenie Kuric, ktorý strelou z prvej upravil na 2:0. V 25. min urobil hrubú chybu Jendek, ktorú využil Mahdalík a v 26. min Beran gólom na 4:0 vyhnal z nitrianskej bránky Lakosila, ktorého vystriedal Račko. Martinčania dosiahli tri góly za 147 sekúnd. Domáci potom poľavili a súperovi umožnili vrátiť sa do zápasu. V 28. min počas presilovky znížil na 1:4 Vozdecký a v 33. min zmenil smer Švarného strely Ambruz (4:2). V tretej tretine si domáci skomplikovali život, keď v 55. min Kmeč z otočky znížil na rozdiel jedného gólu. Stav 4:3 však vydržal až do záverečného klaksónu, desaťsekundová power play hostí už úspech nepriniesla.

HK Aquacity ŠKP Poprad - Slovan Bratislava 5:3 (3:2, 0:0, 2:1)

Góly: 4. Kroták (Cipulis), 11. Jabrocký (Kroták), 15. Jerofejevs (Škovira), 53. Kroták, 60. Škovira (Halaj) - 3. Ľ. Hurtaj (Škorvánek), 12. Kokavec (Kuľha), 44. Kukumberg (tr. strieľanie)

Vylúčení: 10:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:1, rozhodcovia: D. Konc - Krpelec, Valach, 2082 divákov

Poprad: Kožuch - Michal Segľa, Kasík, V. Vlk, Bambúch, Kumstát, Jerofejevs, Valečko, Vorobel - Cipulis, A. Kroták, Jabrocký - Škovira, T. Chrenko, Bartečko - Jasovský, Halaj, Igor Majeský - Martin Segľa, Piatak, Marcel Haščák

Slovan: Hovi - Hančák, Srdínko, Prokop, Astašenko, Škorvánek, Kolba - Uram, Hujsa, Vorel - J. Sýkora, Ľ. Hurtaj, Kukumberg - D. Pašek, Jarolín, Ľ. Pištek - Kuľha, M. Kokavec, Tvrdoň

Diváci boli od začiatku svedkami rýchleho, kombinačného a dramatického hokeja. Popradčania nastúpili aj s novou posilou lotyšským obrancom Jerofejevsom, ten sa však neuviedol práve najlepšie. V 3. min počas presilovky piatich proti trom urobil fatálnu chybu, ktorú potrestal gólom Hurtaj. Domácich však tento gól nepoložil a už o minútu vyrovnal kapitán Kroták. Oba tímy predvádzali ofenzívnu hru v ktorej si vytvárali dostatok nebezpečných príležitostí. Hlad domácich po prelomení krízy bol citeľný a priniesol gólový efekt v 11. min, keď vďaka aktívnemu forčekingu vo vlastnom oslabení sa domáci dostali k puku a Jabrocký nechytateľnou delovkou nedal Hovimu šancu. Slovanisti však potvrdzovali výbornú fazónu a postavenie lídra. Po viacerých nebezpečných strelách bol úspešný v 12. min keď odrazený puk dostal do siete Kokavec. Obranca Jerofejevs napravil svoju chybu z úvodu zápasu v 15. min, keď počas presilovky o dvoch hráčov napálil puk od modrej za Hoviho chrbát. Úvod druhej tretiny patril Slovanu, ktorý si v presilovkách vytvoril tlak. Domáci však odolali. V 27. min sa zmocnil puku Bartečko, ale svoj nájazd nevyužil. V 30. min Kožuch vychytal Jarolína a v 35. min Hovi podržal hostí pri šanciach druhého útoku. Pár sekúnd pred koncom tretiny len málo chýbalo Kolbovi k vyrovnaniu. V 43. min sa Slovanisti tešili z gólu, ktorý však videorozhodca neuznal. Hosťom to však zakrátko vynahradil Kukumberg, ktorý chladnokrvne premenil nariadené trestné strieľanie za faul na Urama počas úniku. Vzápätí nasledovala séria nevyužitých tutoviek. V 46. min spálil veľkú šancu Chrenko, po ňom Hujsa, v 51. min Kroták a o minútu neskôr aj Sýkora. V 53. min sa však už skóre menilo - Kroták sa sám preštrikoval cez hosťujúcu obranu, položil si aj Hoviho a zasunul puk za jeho chrbát. Päť minút pred koncom sa hosťom naskytla obrovská šanca na vyrovnanie, keď mali 60-sekundovú výhodu o dvoch hráčov. V nej Kožuch zázračne chytil strelu osamoteného Hujsu. V dramatickom závere sa Slovan snažil o vyrovnanie, ale domáci si už víťazstvo nenechali ujsť. Navyše dve sekundy pred koncom pri power-play hostí strelil gól do prázdnej bránky Škovira.