29. júla 2007

Výsledky 3. kola futbalovej Corgoň ligy

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 3. kola jesennej časti futbalovej Corgoň ligy 2007/2008: MFK Ružomberok - FC ViOn Zlaté Moravce 3:0 (0:0) Góly: 71. a 79. Božok, 73. J. ...

BRATISLAVA 29. júla (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 3. kola jesennej časti futbalovej Corgoň ligy 2007/2008:

MFK Ružomberok - FC ViOn Zlaté Moravce 3:0 (0:0)
Góly: 71. a 79. Božok, 73. J. Novotný, ŽK: 67. Zošák, 86. J. Maslo - 81. Černák, rozhodovali: Chmura - Ádám, Klovanič, 3413 divákov
Ružomberok: Hajdúch - Balaško, J. Maslo, J. Novotný, Jurč - Zošák, Sivčevič, Macko (54. Kucka), Pilár (60. Božok) - M. Bakoš, Kukoľ (88. Siva)
Zlaté Moravce: M. Peškovič - Pavlenda, Klabal, Greguška, Číž - Hözl (70. M. Gibala) - Ondrejka (85. Balát), Kuračka (83. Choma), Juska - Černák, Chren
Úvod patril domácim, ktorí boli častejšie na polovici súpera. Potom sa čoraz hlasnejšie hlásili o slovo hostia a v 9. min mohli ísť dokonca do vedenia. Nikým nekrytý Kuračka však zblízka hlavou mieril len do náruče Hajdúcha. Nováčik v ďalšom priebehu pôsobil futbalovejšie, kým na hre Ružomberka bolo až príliš cítiť, že v jeho celku už nie je aktuálny Sparťan Žofčák. V 25. min sa na dlhé sólo stredom ihriska vybral Zošák, jeho úsilie však stroskotalo na pozorných zadákoch Zlatých Moraviec. S blížiacim sa záverom prvého polčasu rástla snaha Liptákov dostať sa do vedenia, no bez presnej prihrávky a momentu prekvapenia šanca na úspech nebola veľmi reálna. Všetko však mohol zmeniť výborne zahraný trestný kop Bakoša v 44. min, ktorý ale Peškovič stihol vyraziť.
Domáci v nevýraznom výkone pokračovali aj po prestávke a z tribún sa začal ozývať piskot. Keď futbalový "kumšt" príliš nepredvádzali ani hostia, dlho sa nebolo na čo pozerať. Vzruch priniesla až 62. min a v nej krížna strela Chrena, ktorá poriadne natiahla ružomberského gólmana. V 65. min poslal loptu do Peškovičovej siete Kukoľ, rozhodca však posúdil situáciu ako ofsajd. Tlak Liptákov narastal a obranné hradby ViOn-u začali praskať. Prvý raz povolili v 71. min po nádhernej strele striedajúceho Božoka a hneď o dve minúty na to sa zblízka nemýlil veterán Jiří Novotný a dosiahol premiérový gól v Ružomberku - 2:0. Odrazu bolo pod Čebraťom veselo a prichádzali aj ďalšie šance domácich. V 79. min sa z väčšej vzdialenosti prudko do lopty oprel Božok a vymietol pravý kút bránky hostí, čím uzatvoril gólový účet stretnutia.
Hlasy po stretnutí:
Přemysl Bičovský (tréner Ružomberka): "Prvý polčas sme hrali zle, bez pohybu. Akcie sme ťahali stredom, namiesto toho, aby sme útočili po stranách. Kľúčovými okamihmi po zmene strán boli príchody Kucku a Božoka, čím sa naša hra výrazne oživila. Tiež bol veľmi dôležitý bravúrny zákrok Hajdúcha ešte za bezgólového stavu, ktorý zabránil istému gólu. Po prvom góle sme už hrali v pohode a súpera sme jasne prevyšovali. Naše víťazstvo je zaslúžené."
Ján Rosinský (tréner ViOnu): "Prvý polčas bol z našej strany celkom solídny. Pokojne sme mohli ísť do vedenia, aspoň jednu šancu sme na to mali. Po prestávke sa pokračovalo podľa rovnakého scenára, potom však prišla naša nekoncentrovanosť a možno aj únava a súper začal dávať góly. Máme mladé, nové a neskúsené mužstvo, ktoré sa musí ešte veľa učiť."

MFK Košice - ZTS Dubnica 0:0
ŽK: 74. Pavol Majerník - 40. J. Zápotoka, 64. Pleva, 84. Školník, rozhodovali: Smolák - Bobko, Rendko, 2600 divákov
Košice: Putnocký - Kišš, Školník, P. Bašista, Roman Šimko - T. Labun (67. Milinkovič), Pavol Majerník, N. Matič - Kolbas, Bjedov (61. Piatka), Bicák (45. P. Jurčo)
Dubnica: D. Perniš - Pleva, Adámik, Nosek, Zimen - I. Obert (82. Lendvay), Držík, J. Zápotoka (69. T. Zápotoka), Ondráš - M. Kuzma, Kiška (67. L. Zápotoka)
Duel v Košiciach sa veľmi podobal stretnutiu so Sencom v prvom kole. Košičania mali počas celého zápasu viac z hry, no streliť gól je pre hráčov MFK priam nadľudská práca. Už v 2. min Majerníkov volej tesne minul dubnickú bránku. O dve minúty na to Labunovu strelu v poslednej chvíli zrazil obranca ZTS na roh. Úvodnú štvrťhodinu, v ktorej domáci zahrávali päť rohových kopov, ukončila Bicákova pravačka tesne nad brvno. Po úvodnom tlaku sa osmelili aj hostia, no do zakončenia sa nedostávali. Keďže aj domáci ubrali z plynu, až do prestávky sa veľa vzruchu na ihrisku neudialo.
Po zmene strán hľadisko v Čermeli stíchlo, keď hosťujúci Kiška vo veľkej šanci netrafil ideálne loptu. V 50. min ho na opačnej strane napodobnil v tutovke Piatka. V 67. min boli Košičania blízko ku gólu, keď Kolbas z 11 metrov vystrelil, no loptu smerujúcu do bránky zrazil obranca Zimen. Domáci potom zapli na vyššie obrátky, hostia však vyčkávali a pokúšali sa o rýchle kontry. V 71. min po jednej z nich Tomáš Zápotoka hlavičkoval tesne nad. Na kopačky Košičanov sa postupne vkrádala nervozita, čo sa prejavilo najmä v koncovke. V 90. min mohol rozhodnúť Piatka, ale v dobrej pozícii strieľal len priamo do rúk brankára Perniša.
Ján Kozák (tréner Košíc): "Boli sme jasne lepším mužstvom. Vedeli sme, čo chceme hrať, nedovolili sme súperovi jeho kombinačnú hru. Problém bol vo finálnej fáze, v ktorej sme po druhý raz po sebe doma zlyhávali. Toľko šancí, čo sme si v týchto zápasoch vypracovali, sa len tak často nevidí..."
Anton Dragúň (tréner Dubnice): "Domáci vyrukovali so silovým futbalom, ktorý na nás platil. Úvod sme so šťastím ustáli. Nebol to veľmi pohľadný futbal, dominovalo množstvo nepresností. Náš výkon zodpovedá tomu, čo máme, mladí hráči len získavajú skúsenosti. Domov ideme so šťastným bodom."

Dukla Banská Bystrica - FC Senec 2:0 (1:0)
Góly: 31. Vukovič, 52. Marek Seman (z 11 m), ŽK: 19. S. Angelovič, 25. Gábriš, 60. Kozár (všetci Senec), rozhodovali: Hádek - Schmidt, Mikulaj, 3011 divákov
Dukla: Zajac - Seman, Debnár, Saláta, Herda - Pečovský, Strnad, Kulík (71. Palic), Hučko - Vukovič (78. Tomaček), Semeník (56. Medveď)
Senec: Slovenčiak - Koiš, Gábriš, S. Angelovič, Pecha - Nemček (55. Škrabák), Kitaš, Matej Kováč, Najman - Kozár (76. Hoferica), Augustín (56. Milan Lukáč)
Dukla bola od začiatku zápasu aktívnejšia, vypracovala si viacero šancí. Už v 5. min Vukovič dostal prihrávku od Semana, no pri ľavej žrdi mieril vedľa. Hostia sa snažili prekvapiť Zajaca streľbou spoza pokutového územia, s tou však gólman Dukly nemal problémy. V 17. min si zachytal Slovenčiak, keď Seman vnikol do šestnástky a strieľal presne k ľavej žrdi. V 20. min zaujal pekný center Herdu, Saláta mieril hlavou vedľa. O minútu neskôr sa predviedol Semeník, pekne prenikol do pokutového územia, no loptu poslal tesne nad brvno. Divákov prekvapil aj nevydarený center Strnada, keď lopta skončila na brvne hosťujúcej bránky. V 31. min urobila obrana Senca chybu, keď prihrávku na ľavej strane vystihol Hučko, obišiel protihráča, pekne prihral do päťky Vukovičovi a nová posila zo Slavie Praha nemala problém skórovať - 1:0. Senčania mohli vyrovnať v 37. min, keď sa odrazená lopta dostal k Matejovi Kováčovi, ktorý však v páde mieril nad bránku.
Po zmene strán v 52. min prenikol do "veľkého vápna" hostí Semeník, obrana Senca ho nedovolene zastavila a následný pokutový kop premenil kapitán Dukly Marek Seman - 2:0. Po sérii striedaní Senčania na trávniku ožili, v 58. min našiel Kováč pri vzdialenejšej žrdi Kozára, ten však hlavou poslal loptu vedľa svätyne Zajaca. O niekoľko minút neskôr to neúspešne skúšal z väčšej vzdialenosti Angelovič. V 72. min sa Medveď po narážačke s Vukovičom dostal do šance, jeho strelecký pokus zneškodnil Slovenčiak. V záverečnej desaťminútovke sa dvakrát snažil presadiť Medveď, jeho hlavička v 80. min aj volej o dve minúty neskôr skončili vedľa.
Rudolf Rehák (tréner Banskej Bystrice): "Naše víťazstvo je naozaj zaslúžené. Aj keď v porovnaní s predchádzajúcim zápasom v Trenčíne to bol horší výkon. Hlavne v strede ihriska sme nezískavali lopty. Musím však vyzdvihnúť naše druhé víťazstvo v rade za sebou a na nulu. Pochválil by som najmä Vukoviča, ktorý podal výborný výkon."
Ivana Galád (tréner Senca): "Dukla bola lepším mužstvom a vyhrala zaslúžene. Je vidieť rozdiel v kvalite hráčov. Nemám v mužstve také osobnosti, moji hráči musia zbierať skôr štarty ako body. Chceli sme hrať smerom dopredu, odvážnejšie, ofenzívnejšie, no nie celkom sa nám to darilo. Káder by sme mali doplniť alebo pracovať s tým, čo máme."

Slovan Bratislava - MŠK Žilina 2:3 (1:2)
Góly: 16. Struhár, 62. Slovák - 17. Jež, 42. Štyvar, 70. Porázik, ŽK: 50. Szabó, 54. Dobrotka, 67. Slovák - 22. Porázik, 54. Jež, 68. Štyvar, 84. Pekarík, 90. Lietava, rozhodovali: Olšiak - Balko, Vindiš, 5 795 divákov
Slovan: Kiss - Dobrotka, Struhár, Švestka, Szabó - Ižvolt (54. Ibragimov), Chlebek, Slovák, M. Poliaček (62. Breznaník) - Masaryk (82. Ľ. Meszároš), Sylvestr
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Pečalka, Hubočan (46. Szórád), Leitner (79. Vomáčka) - Breška, Zdeno Štrba, Devátý, Jež - Porázik, Štyvar (74. Lietava)
Slovan sa úradujúceho majstra v úvode nezľakol. Prvú strelu na Kuciaka vyslal už v 5. min spoza šestnástky Poliaček a po ňom hlavičkoval Masaryk. Žilinčania sa ale tiež nedali zahanbiť a po chybičke Szabóa mal príležitosť Breška. V 8. min po hlavičke Švestku ešte zazvonila žrď, no o osem minút neskôr už Struhár po priamom kope Szabóa nedal hlavou Kuciakovi šancu. Domáca radosť trvala krátko, už o minútu totiž zverenci trénera Vrbu vyrovnali. Pred Kissom sa objavila dvojica Porázik - Jež, prvého menovaného ešte bratislavský gólman zblokoval, ale strelu Ježa už nezastavil ani na čiare stojaci Dobrotka. Hostia prevzali po vyrovnávajúcom góle aktivitu. V 26. min Breška hlavou tesne minul a o minútu neskôr ho v dobrej pozícii zastavil skorým vybehnutím Kiss. V 34. min prihral Hubočan Sylvestrovi a ten takmer naklonil misky váh na stranu belasých. V 42. min využil zlé postavenie Kissa Štyvar a oblúčikom dostal loptu do siete -1:2.
Žilina bola futbalovejšia aj v úvode druhej 45-minútovky, ale gól z tlaku nevyťažila. Na opačnej strane v 62. min udrel z čista-jasna Slovan. Po pravej strane potiahol loptu Dobrotka, v šestnástke ju Sylvestr priťukol Slovákovi a ten nezaváhal. V 69. min už mohli "belasí" vyhrávať. Ibragimov akrobaticky odcentroval a pri šanci Sylvestra stálo na strane hostí šťastie. O minútu však po druhý raz v stretnutí chybil Kiss. Na hranici veľkého vápna nechal loptu Breškovi, ten prihral Porázikovi, pre ktorého už nebol problém trafiť prázdnu bránku - 2:3. V závere sa Slovan najmä vďaka striedajúcemu Ibragimovovi tlačil dopredu, no vyrovnať mu nebolo súdené. V 84. min nepremenil kapitán Slovák ani pokutový kop, keď Kuciak vystihol smer jeho strely. O minútu ešte mohol potešiť divákov Ibragimov, no jeho pokus tesne minul ľavú žrď.
Boris Kitka (tréner Slovana): " Dnes neprehralo slabšie mužstvo, možno menej šťastnejšie. Bol to veľmi dobrý zápas, dúfam, že v slovenskej lige ich bude čoraz viac. O výsledku rozhodli naše chyby v obrane, ale na druhej strane si treba uvedomiť, že sme hrali proti v súčasnosti najlepšiemu mužstvu na Slovensku."
Pavel Vrba (tréner Žiliny): " Bol to na slovenskú ligu nadpriemernú zápas. Obe mužstvá išli v ústrety útočnému futbalu a stretnutie sa muselo páčiť všetkým. Mrzí ma zrazenie Hubočana, ktorý nám pre zlomenú čeľusť zrejme vypadne na dlhší čas. A že sme zase dostali dva góly? Ja vidím pozitívum v tom, že sme dali tri a zvíťazili."

FC Artmedia Petržalka - AS Trenčín 3:2 (0:1)
Góly: 48. Fodrek, 52. Halenár, 82. Guédé - 29. Doubek, 46. Jašurek, ŽK: 54. Guédé - 51. Mičenec, 68. Gálik, 76. Cs. Horváth, 90.+ Jašurek, rozhodovali: P. Hrčka - Weiss, Poláček, 4210 divákov
Artmedia: Kamenár - Čišovský, Borbély, Dosoudil, Patrik Mráz - Guédé - V. Gajdoš, Adewunmi (46. M. Ďurica) - J. Kozák - Halenár (86. Piroška), Pavol Ďurica (46. Fodrek)
Trenčín: Hodál - Čögley (63. Jakúbek), Cs. Horváth, Mičenec, Minarčík - Jašurek, Gálik, Kleščík (83. Marček), Gergel - Doubek, Hlohovský (71. Šebek)
Úvodný tlak priniesol domácej Artmedii iba tri rohové kopy a strelu Pavla Ďuricu do spojnice Hodálovej bránky. V 18. min prihral Gajdoš na pravej strane Halenárovi, ten obišiel obrancu Trenčína a z uhla tvrdo vypáli do brankára. Po polhodine hry udreli dovtedy nevýrazní hostia. Hlohovský našiel na hranici šestnástky Doubeka, a ten strelou po zemi do protipohybu Kamenára otvoril gólový účet duelu. Tesne pred prestávkou mohol zvýšiť opäť Doubek, ale lopta z jeho hlavy letela vedľa. V úplnom závere prvého dejstva po rohu Kozáka vypálil spoza pokutového územia Halenár, jeho "jedovka" len tesne minula svätyňu Hodála.
Hneď úvod druhého polčasu priniesol veľa vzruchu, keď za šesť minút padli tri góly. Najprv po chybe obrany Artmedie poslal do šokujúceho dvojgólového vedenia hostí Jašurek. Presný zásah Trenčína definitívne naštartoval domácich. V 48. min po priťuknutí Gajdoša znížil striedajúci Fodrek - 1:2 a v 52. min sa po priamom kope Kozáka dostal do vyloženej šance Halenár a hlavou vyrovnal na 2:2. Od tohto momentu Petržalčania ovládli hru, ale predháňali sa v zahadzovaní šancí. Fodrek mieril tesne vedľa, Halenárovu hlavičku vytláčal na roh Hodál a brankár AS uspel aj pri Gajdošovom pokuse o gólový lob. Na druhej strane sa po peknej individuálnej akcii rútil sám na Kamenára Hlohovský, no neobstrelil ho. Domáci sa dočkali víťazného gólu v 82. min, keď po Kozákovom rohu usmernil hlavou loptu do siete Guédé. Artmedia si pripísala ťažko vybojované, ale zaslúžené víťazstvo.
Vladimír Weiss (tréner Artmedie): "Dnes ma zaujímali iba dve veci. Vyhrať a neutrpieť žiadne zranenie. Aj za stavu 0:2 som veril, že mužstvo je dostatočne silné na to, aby výsledok otočilo. Niekoľko našich hráčov podalo dobré individuálne výkony. Som rád, že sme pred zápasom v Kišiňove vyhrali, v Moldavsku to nebude až taký jednoduchý zápas."
Rob McDonald (tréner Trenčína): "Po zápase v Žiline nás čakal aj druhý ťažký súper. Tento raz sme sa zamerali trochu viac aj na defenzívne úlohy. Keď sme viedli 2:0, dúfali sme v dobrý výsledok, no dostali sme dva hlúpe góly. Som hrdý na tím, ďakujem za predvedený výkon."

FC Nitra - FC Spartak Trnava 3:2 (1:2)
Góly: 3. Gruber, 53. Michal Farkaš, 66. A. Hesek - 10. Kožuch, 33. Bernáth, ŽK: 35. Erik Hrnčár - 13. Kožuch, 15. Kopúnek, 65. Hruška, 85. Doležaj, rozhodovali: Fajčík - Kubica, D. Hrčka, 5648 divákov
Nitra: Senecký - Erik Hrnčár (71. Čeman), Martin Tóth, Pavol Farkaš, Ďatko - Grajciar, Šimončič, Gruber, Michal Farkaš (62. Marek Kostoláni) - A. Hesek (87. Fabis), Janíček
Trnava: Kamesch - Pončák, Poljovka, Doležaj, Ľ. Hanzel (55. Michalík) - P. Ďuriš, Barčík, Kopúnek, Hruška - Bernáth (74. Tomčák), Kožuch (60. Filipovič)
Ako prví sa do šance dostali hostia, keď Kožuch v tretej minúte mieril vedľa nitrianskej brány, no z protiútoku zmrazil hostí český legionár v nitrianskom drese Gruber. Prebral si dlhú prihrávku v pokutovom území Trnavy a prekonal Kamescha. V 5. min sa dostal do šance opäť Kožuch, no na strieľaný center Kopúneka nedosiahol, avšak v 10. min zužitkoval presný center Bernátha a hlavou poslal loptu do siete Seneckého brány - 1:1. V 22. min nitriansky brankár podržal svoje mužstvo, keď sa po chybe v obrane dostali pred neho dvaja Trnavčania, no Bernáthovu strelu skvele zneškodnil. V 33. min mal už menej šťastia, keď Trnavčania zreprízovali svoj úvodný gól, no tentokrát po Barčíkovom centri poslal loptu hlavou do siete Bernáth. Potom až do prestávky sa hralo v strede poľa. Nitrania mali dobrý nástup do II. polčasu, keď v 53. min ešte šla Hesekova hlavička nad, no o minútu nato po Grajciarovom centri zblízka vyrovnal Michal Farkaš. Dokonalý zvrat sa domácim vydaril v 67. min, keď po trestnom kope Ďatka prekonal Kamescha hlavou Hesek. Do konca zápasu už hráči Nitry hostí do ničoho nepustili a pripísali si tak ďalšie tri body do tabuľky.
Hlasy po súboji:
Pavel Hapal (tréner Nitry): "Bol to kvalitný zápas, v ktorom sme šli skoro do vedenia, no po chybe sme inkasovali. V druhom polčase ukázali chlapci veľké srdce a myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Bola to pre nás veľká previerka, máme deväť bodov, sme spokojní a už myslíme na ďalšie stretnutie."
Jozef Mazura (tréner Trnavy): "Videli sme kvalitné stretnutie s množstvom gólov. Nitra sa po našej chybe ujala vedenia, my sme vzápätí dvoma gólmi otočili. V druhom polčase nás domáci zatlačili a zvrátili stav stretnutia vo svoj prospech. Ďakujem naším divákom, že nás tlačia k víťazstvu."