28. júla 2009

Výsledky 8. kola 1. ligy SR a M SR v minigolfe

V dňoch 25.-26.7.2009 sa na minigolfovom ihrisku v Bratislave uskutočnilo 8. /záverečné/ ligové kolo ročníka 2008/2009 1. ligy SR v minigolfe družstiev a zároveň aj majstrovstvá Slovenska v kategórií jednotlivcov.

O titule v družstvách bolo rozhodnuté už pred súťažou, aj keď šanca, že by 1. MTGC Prievidza obhájil vlaňajšie prvenstvo, bola čisto teoretická, oddiel ADARA Trnava nenechal nič na náhodu a druhým miestom v turnaji si vybojoval ďalší ligový titul. O strieborné medaily mali šancu zabojovať do majstrovstiev Slovenska na tretej priečke nachádzajúci sa hráči GK Bratislava. A keďže obhajca titulu oddiel 1. MTGC Prievidza prišiel v oslabenej zostave bez najlepšieho hráča Ladislava Trnku, stalo sa to, čo sa dalo očakávať. Domáci oddiel v súťaži zvíťazil a získal v konečnom účtovaní o ½ bodu viac ako dovtedy druhý 1. MTGC Prievidza, ktorého hráčom po treťom mieste v turnaji sa rovnaké umiestnenie ušlo aj za celý ligový ročník. Štvrté miesto obsadilo družstvo GK Košice.

V absolútnej kategórii zvíťazil Marcel Korinek, pred druhým Jakubom Kalníkom (obaja GK Bratislava ) a tretím Marošom Jágerským (1. MTGC Prievidza ), ktorý v rozboji zdolal Reného Šimanského(Adara Trnava).

V kategóríí žien zvíťazila domáca Martina Kozáková, pred Lenkou Tarandovou (GK Trnava) a Vandou Kupcovou (MTGK Brezno).

V junuiorskej kategórií si víťazstvo vybojoval a titul z vlaňajška obhájil Oliver Kažimír (GK Bankov Košice), pred Michalom Mjartanom (1. MTGC Prievidza) a Ľubomírom Zontágom (GK Bratislava). Na nemedailových pozíciách sa umiestnili ďalší juniorskí reprezentanti, ktorí nás budú v termíne 5. – 8.8.2009 reprezentovať na ME v nemeckom Waldshute – štvrtý Daniel Kraviansky(GK Bankov Košice), piaty Radovan Struhár (1. MTGC Prievidza), šiesty Lukáš Barylík(GK Bankov Košice) a siedmy Miroslav Čibík(1. MTGC Prievidza).

Juniorskú kategóriu vyhrala a svoj prvý titul získala Adriana Feješová (MTGK Brezno) pred druhou Mariannou Murínovou (Classic Košice) a najmladšou účastníčkou Viktóriou Vaškovou (1. MTGC Prievidza).

Vo vyrovnanej súťaži seniorov napokon zvíťazil Michal Putnoky (Adara Trnava), pred domácim Radkom Ledníkom(GK Bratislava) a tretím, obhajcom vlaňajšieho titulu, Tiborom Meszárosom(1. MTGC Prievidza), ktorí v rozboji porazil Ľubomíra Andrássyho (Adara Trnava).