18. marca 2010

Výsledky play-off basketbalovej extraligy žien

Po štvrtkových druhých zápasoch 1. kola play-off (štvrťfinále) extraligy basketbalistiek sú známi už traja semifinalisti - Dobrí anjeli Košice, MBK Ružomberok a BK PU ...

Foto: Ilustračné foto SITA BRATISLAVA 18. marca (WEBNOVINY) - Po štvrtkových druhých zápasoch 1. kola play-off (štvrťfinále) extraligy basketbalistiek sú známi už traja semifinalisti - Dobrí anjeli Košice, MBK Ružomberok a BK PU Bemaco Prešov. Všetky tri tímy splnili úlohu favoritov a vyhrali svoju štvrťfinálovú sériu 2:0 na zápasy. O štvrtom účastníkovi semifinále sa definitívne rozhodne v nedeľu 21. marca, keď BK INPEK UKF Nitra privíta na doma o 18.00 h ŽBK Whirlpool Poprad.

Basketbal - extraliga žien - 1. kolo play-off (štvrťfinále) - druhé zápasy (hrá sa na dve víťazstvá) - súhrn štvrtkových výsledkov:

ŽBK Whirlpool Poprad - BK INPEK UKF Nitra 74:59 (25:15, 13:10, 16:17, 20:17) - stav série 1:1
Najviac bodov: Lalovičová 12, Brackettová 11, Brezániová 10 - Oravcová 20, Lambertova16, Kalafutová 8
TH: 23/18 - 23/19, fauly: 21 -23, trojky: 6 -2, rozhodovali: Lukáč a Šarišský, 1800 divákov
Popradčanky pred takmer vypredanými tribúnami nastúpili bez rešpektu a súpera k ničomu nepustili. Tlak domácich basketbalistiek pokračoval aj v druhom dejstve, keď sa dostali do 13-bodového vedenia. Aj napriek slabšej tretej desaťminútovke nakoniec zvíťazili a vyrovnali stav série na 1:1. O postupujúcom do semifinále sa rozhodne v nedeľu 21. marca v Nitre.

BSS Košice - BK PU Bemaco Prešov 65:72 (12:24, 17:19, 18:14, 18:15) - konečný stav série 0:2
Najviac bodov: Tarasovová 12, Slimáková 11, Kandráčová 10 - Risperová 18, Ciappinová 15, Wirthová 12
TH: 19/15 - 17/14, fauly: 20 - 18, trojky: 6 - 8, rozhodovali: Pipíška a Hrabuvčin, 200 divákov
V 9. minúte vyhrávali Prešovčanky už o 16 bodov (24:8) a jasna naznačili, že chcú sériu ukončiť druhým víťazstvom. V záverečnej štvrtine síce domáce hráčky BSS v 35. minúte znížili na 56:63, Prešovčanky si však definitívu postupu do ďalšej fázy play-off nedali vziať.

BK UMB 08 Banská Bystrica - Dobrí anjeli Košice 32:106 (10:24, 5:21, 10:37, 7:24) - konečný stav série 0:2
Najviac bodov: Antalecová a Van Dalenová po 7, Melezinková 4 - Kupčíková 24, Michulková 17, Jurčenková a Lawlessová po 16
TH: 16/9 - 13/12, fauly: 11 - 16, trojky: 1 - 8, rozhodovali: Sudek a Turčin, 200 divákov
Obhajkyne titulu z Košíc získali už v I. štvrtine štrnásťbodový náskok, ktorý potom neustále zvyšovali a potvrdili pozíciu jasných favoritiek. V 36. minúte Lawlessová dvojbodovým košom prekonala hranicu sto bodov. Dobrí anjeli v pohodlnom tempe zvítazili rozdielom troch tried 106:32.

MBK Rožňava - MBK Ružomberok 52:96 (12:29, 8:24, 18:25, 14:18) - konečný stav série 0:2
Najviac bodov: Duckerová 15, Beňušková 14, Matulová 14 - Podešvová 20, Lukačovičová 19, Derevjaniková 13
TH: 7/5 - 9/8, fauly: 10 - 15, trojky: 1 - 6, rozhodovali: Matejčík, Tomašovič, 150 divákov
Hlavne rýchlosť, presná streľba, výšková prevaha a široká lavička Ružomberka sa podpísali pod výsledok zápasu. Do 6. minúty to bolo vyrovnané stretnutie, keď domáce po koši Beňuškovej viedli 9:8. Do konca I. štvrtiny však hostky šnúrou 24:3 rozhodli o osude zápase. V druhej štvrtine sa Rožňave nedarilo v útoku. V 27. minúte bol rozdiel už 40-bodový, Ružomberok po trojke Černákovej viedol nezvratne 73:33.