17. januára 2009

Výsledky sobotňajších stretnutí basketbalovej extraligy mužov

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 21. kola basketbalovej extraligy mužov: MBK Rieker Komárno - Astrum Levice 80:61 (14:23, 33:7, 23:10, 10:21) Najviac bodov: Majoroš 15, Seman ...

BRATISLAVA 17. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 21. kola basketbalovej extraligy mužov:

MBK Rieker Komárno - Astrum Levice 80:61 (14:23, 33:7, 23:10, 10:21)
Najviac bodov: Majoroš 15, Seman 15, Jurík 13 - Jankovič 14, Klár 14, Klein 10
TH: 23/14 - 21/16, fauly: 22 - 27, trojky: 12 - 3, rozhodovali: Sudek, Šarišský a Karniš, 500 divákov

Úvod stretnutia vyšiel lepšie hosťom, ale od druhej desaťminútovky sa vývoj zápasu otočil, keď úsek od 10. do 30. minúty v réžii Komárna bol rozhodujúci pre vývoj stretnutia. Domáci si vytvorili až 30-bodový náskok, ale potom v poslednej štvrtine zvoľnili a Levičanom podarilo výsledok skorigovať na prijateľný rozdiel.

HBK Prievidza - MBK Handlová 94:65 (24:18, 28:15, 20:15, 22:17)
Najviac bodov: Bosák 19, Štorcel 18, Szalay 13 - Rice 27, Bičvič 17, Vojtek 7
TH: 32/22 - 20/12, fauly: 16 - 22, trojky: 5 - 8, rozhodovali: Lukáč, Ženiš, Kukelčík, 2600 divákov

Od začiatku bojovného a úrovne uspokojujúceho zápasu mali navrch domáci, ktorí v každej štvrtine zvyšovali svoj náskok. U hostí sa strelecky najlepšie darilo novej posile Američanovi Riceovi, avšak niektorí skúsení hráči, ako Štefánik, nezaznamenal ani bod a Smačko sa pripísal len jeden. Domáci podali kolektívny výkon, hostia sa viac spoliehali na Ricea, Bičviča a Vojteka. Stretnutie videlo v Prievidzi rekordných 2600 divákov v doterajšej sezóne.

ŠKP Banská Bystrica - Chemosvit Poprad 74:72 (19:16, 19:23, 22:15, 14:18)
Najviac bodov: Hovaňák 18, Znanec 15, Pipiška 11 - Sedmák 24, Klarič 13, Ingles a Prázdnovský po 10

TH: 28/23 - 21/16, fauly: 22 - 25, trojky: 3 - 8, rozhodovali: Zubák, Fuska a Margala, 550 divákov

Po úvodnom rozskoku B. Bystrica viedla 2:0, hostia však šnúrou desiatich bodov naznačili domácim, že si prišli po víťazstvo. Domáci sa v 9. min ujali vedenia, nop neskôr sa tímy striedali vo vedení. Popradčania sa dvoma trojkami Laca na chvíľku odpútali od domácich. Potom prišla ďalšia 10-bodová šnúra Banskej Bystrice, ale Poprad tvrdou a rýchlou hrou v závere neustále znižoval náskok domácich, ktorý si ho však napokon tesne udržali.

BK Dolný Kubín - AB Cosmetics Pezinok 80:84 (12:31, 25:22, 20:13, 23:18)
Najviac bodov: Savovič 20, Žilík a Jugo po 12 - Lukjanec 22, Kozlík 15, Whisby 13
TH: 32/21 - 29/17, fauly: 19 - 26, trojky: 7 - 8 , rozhodovali: Janáč, Doušek a Kurpaš, 480 divákov

Favorizovaní hostia základ víťazstva položili hneď od úvodných minút, keď prvú štvrtinu vyhrali 31:12. Potom už na palubovke dominovali domáci, ktorí postupne znižovali náskok úradujúceho majstra, ale skúsení Pezinčania nedovolil otočiť skóre a tesne zvíťazili.

AX SPU Nitra - Slávia TU Košice 103:82 (25:26, 23:18, 23:26, 32:12)
Najviac bodov: Hill 32, Pohanka 21 (5), Lawrence 19 - Demečko 26 (3), Probala 26 (4), Lutter 14

TH: 17/16 - 16/14, fauly: 17 - 16, trojky: 9 - 8, rozhodovali: Kuzmiak, Szibilla a Špirka, 500 divákov

V prvých troch štvrtinách zápasu sa skóre menilo ako na hojdačke, avšak v záverečnej štvrtine Nitra prevzala opraty zápasu do svojich rúk a jednoznačným víťazstvom rozhodla o výsledku zápasu.