24. októbra 2009

Výsledky sobotňajších stretnutí slovenskej extraligy basketbalistov

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 9. kola slovenskej extraligy basketbalistov: Astrum Levice - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 71:81 (23:22, 14:22, 15:17, 19:20) Najviac ...

BRATISLAVA 24. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 9. kola slovenskej extraligy basketbalistov:

Astrum Levice - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 71:81 (23:22, 14:22, 15:17, 19:20)

Najviac bodov: Crawford 19, Klein 11, Klár a Jurík po 9 - Mróz 22, Baťka 17, Baldovský 16
TH: 15/9 - 26/20, fauly: 22 - 18, trojky: 8 - 7, rozhodovali: Ženiš, Karniš a Turčina, 1600 divákov

Domáci na začiatku potvrdzovali úlohu favorita, no už záver prvej časti naznačil, že hostia neprišli do Levíc v porazeneckej nálade. Od druhej štvrtiny sa postupne začala prejavovať výšková prevaha hostí, ktorí vyhrali polčas o sedem bodov. Po zmene strán sa domáci snažili na súpera dotiahnuť, viackrát bol rozdiel v skóre len štvorbodový, no o dokonalý obrat ich pripravili zbytočné straty lôpt.

BC Prievidza - ŠKP Banská Bystrica 84:70 (17:20, 18:14, 19:19, 30:17)

Najviac bodov: Ridzoň 22, Szalay 17, Kunc 11 - Rendla 18, Immink a Dorazil po 12
TH: 27/17 - 32/25, fauly: 23 - 25, trojky: 7 - 3, rozhodovali: Zubák, Bohucký a Hrabuvčin, 2100 divákov

Prvé tri štvrtiny to bol veľmi vyrovnaný súboj, ani jeden zo súperov si nedokázal vypracovať výraznejší náskok. U domácich hral prím skúsený Ridzoň, ktorému sa opäť darilo strelecky a navyše aj výborne doskakoval. V 34. min Rendla tvrdo fauloval Jašša a domáci Bosák sa ocitol v úlohe pomstiteľa. Na tento incident reagovali hosťujúci Kačáni, Dorazil a Škára, z domáceho tábora sa do vzniknutej "mely" pridal Kunc. Všetci spomenutí hráči okrem Jašša museli opustiť palubovku. Od tohto momentu prevzali taktovku Prievidžania, najmä Szalay a Ridzoň sa podieľali na výraznom bodovom odskočení domácich. "Baníci" si pripísali ešte len tretie víťazstvo v aktuálnej sezóne.

MBK Rieker Komárno - MBK Handlová 79:84 (22:14, 11:17, 22:30, 24:23)

Najviac bodov: Madaj 23, Blagojevič 18, Mišinský 13 - Glavinič 17, Bilík 16, Štefánik 15 (5 trojok)
TH: 15/19 - 17/21, fauly: 22 - 21, trojky: 8 - 13, rozhodovali: Gabara, Kúkelčík a Mlynský, 500 divákov

Domácim sa vydaril úvod - vyhrávali 9:0 aj 20:9. V druhej štvrtine však Handlovčania skvalitnili obranu, niekoľkými trojkami v rade znížili a v 19. min už prvýkrát vyhrávali (31:30). Po prestávke si hostia udržiavali desaťbodový náskok a v hektickom závere si postrážili cenné víťazstvo.

BK SPU Nitra - BK Svit 72:66 (22:21, 16:18, 16:14, 18:13)

Najviac bodov: Scott 20, Hill 14, Tomek 13 - Bajič, Madzin a Laco po 14
TH: 18/12 - 17/12, fauly: 22 - 21, trojky: 4 - 4, rozhodovali: Janáč, Brziak a Turčin, 400 divákov

Bol to zápas podpriemernej úrovne, v ktorom si ani jedno družstvo nedokázalo vytvoriť výraznejší náskok. O osude duelu sa rozhodlo v poslednej minúte, ktorú domáci vyhrali 8:2.