01. mája 2015

Ward rozhodol o triumfe Capitals nad Rangers 1,3 sekundy pred koncom

Hokejisti Washingtonu oslavujú gól Joela Warda 1. mája 2015.

Hokejisti Washingtonu oslavujú gól Joela Warda 1. mája 2015. Foto: TASR/AP Photo
New York 1. mája (TASR) - Hokejisti Washingtonu Capitals zvíťazili v prvom dueli semifinále play off Východnej konferencie NHL na ľade New Yorku Rangers 2:1 a ujali sa v sérii vedenia 1:0 na zápasy. O triumfe hostí v Madison Square Garden rozhodol 1,3 sekundy pred koncom tretej tretiny Joel Ward.

Washingtonský útočník Alexander Ovečkin otvoril skóre súboja v presilovke a pripravil aj rozhodujúci okamih pre Warda. V dejinách play off strelil víťazný gól neskoršie pred koncom tretej tretiny už iba Jussi Jokinen z Caroliny proti New Jersey v roku 2009, keď časomer ukázal 0,2 sekundy pred koncom 60. minúty.

V úvodnom zápase semifinále Západnej konferencie uspel jasne Anaheim doma s Calgary 6:1. Domáci v každej tretine strelili dva góly a plameňom dovolili znížiť až na 1:6 v 50. minúte.