03. júla 2009

Wimbledon uvidí po 4 rokoch opäť finále Federer - Roddick

Americký tenista Andy Roddick bude súperom Rogera Federera v nedeľňajšom finále mužskej dvojhry na treťom grandslamovom turnaji roka na londýnskej tráve vo Wimbledone. V druhom piatkovom semifinále si ...

LONDÝN 3. júla (WEBNOVINY) - Americký tenista Andy Roddick bude súperom Rogera Federera v nedeľňajšom finále mužskej dvojhry na treťom grandslamovom turnaji roka na londýnskej tráve vo Wimbledone. V druhom piatkovom semifinále si Roddick poradil s domácim favoritom Andym Murrayom v kvalitnom a dramatickom stretnutí za 187 minút 6:4, 4:6, 7:6 (7), 7:6 (5) a ukončil každoročný sen Britov o domácom mužskom víťazovi tohto najprestížnejšieho tenisového turnaja na svete. Tí čakajú na svojho šampióna od roku 1936 a vtedajšieho triumfu Freda Perryho. Murray zatiaľ nedokázal prekonať tieň svojho predchodcu Tima Henmana, ktorý v honbe za titulom z domácej trávy skončil svoju púť štyrikrát v semifinále.

Wimbledon uvidí v nedeľu po 15.00 h SELČ už tretie finále v zložení Federer - Roddick a prvé po štyroch rokoch. V oboch doterajších vydaniach z rokov 2004 a 2005 uspel fenomenálny Švajčiar. Celkovo vedie Federer nad Roddickom vo vzájomnej bilancii 18:2.

Dvojhra mužov - semifinále:
Andy Roddick (6-USA) - Andy Murray (3-V. Brit.) 6:4, 4:6, 7:6 (7), 7:6 (5) za 187 minút (37, 35, 63, 52)