Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

25. augusta 2018

Z kúpeľne kúpele: Inšpirácie pre váš wellnessPozrite sa, ako vykúzliť tú správnu atmosféru. Inšpirácií pre kúpeľne nie je nikdy dosť.Zdieľať
Od podlahy a od stien

Pôsobí vaša kúpeľňa príliš sterilne? Príjemný pocit vo vás vyvolajú obkladačky v teplých farbách. Alebo kúpeľňové zrkadlá, ktoré vyzerajú ako obraz.

Od podlahy a od stien

„Obkladačky do kúpeľne vyberte v teplých tónoch. Nemusíte úplne meniť koncept miestnosti. Stačí napríklad použiť smotanové kachličky miesto čisto bielych,“ radí Lucka z vyhľadávača nábytku a dekorácií FAVI.sk.

Alebo sa zamerajte na to, aby obklady pôsobili plasticky. Modrá mozaika vyzerá omnoho útulnejšie než jednofarebné obkladačky.

Ani s nimi ale chybu neurobíte. Použite k nim ozdobné listely, ktoré opticky rozbijú jednotvárnosť kachličiek.

Drevo s bielou


Severania sú majstri v zútulňovaní. Inšpirujte sa preto škandinávsky dizajnom a skombinujte bielu a drevo. Skvelo vyzerá drevená skrinka pod umývadlo a k tomu zrkadlo do kúpeľne, zasadené v dreve. Kus prírody môžete dostať i na obkladačky – do kúpeľne sa hodia metro kachličky s imitáciou dreva.

Drevo s bielou
 

Kto je na svete najkrajší?

Ak už máte kachličky vybrané, sústreďte sa na ďalší veľmi výrazný prvok – zrkadlá v kúpeľni. Studenú nevýraznú miestnosť vyšperkujú tie v ráme. Otvoríte dvere a razom sa ocitnete v galérii.

„Vyberte taký rám, na ktorý sa budete radi dívať každé ráno. Krásne dizajnové kúsky zoženiete za dobré ceny v zľavách. Tie za vás strážia nábytkové vyhľadávače,“ radí Ján z Favi.sk.

 

Finálna bodka

Vytvorte si z obyčajnej kúpeľne súkromný raj. Atmosféru budujte pomocou niekoľkých doplnkov a dekorácií, ktorými zvýrazníte váš obľúbený štýl. Aké triky používajú dizajnéri? Toto sú ich inšpirácie do kúpeľní:

  • Prútený kôš na bielizeň vám pripomenie rána na vidieku.
  • Vstávanie spestria farebné uteráky, ktoré vystavíte na poličke.
  • K zútulneniu pomôže i výrazný luster alebo tienidlá na svetlách. Stačí vyhľadať v ponuke obchodov, kde majú to pravé vo vašom štýle.

Ďalšie doplnky do kúpeľne si môžete pozrieť tu: https://favi.sk/produkty/kategorie/kupelnove-doplnky.

Vytvorte si z obyčajnej kúpeľne súkromný raj


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V kremnickej Uličke slávnych nosov pribudol reliéf Voskovca a Wericha
<< predchádzajúci článok
Jana Palacha stvárnil V. Zavadil: Je to film pre mladých

Z kúpeľne kúpele: Inšpirácie pre váš wellness - diskusné fórum čitateľov