Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. decembra 2006

Za deväť mesiacov sa na Slovensku dokončilo 9 049 bytovZa deväť mesiacov tohto roka sa na Slovensku dokončilo 9 049 bytov. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka je to viac o 94 bytov. Ako ďalej informoval Štatistický úrad (ŠÚ) SR, najviac ...Zdieľať

BRATISLAVA 7. decembra (WEBNOVINY) - Za deväť mesiacov tohto roka sa na Slovensku dokončilo 9 049 bytov. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka je to viac o 94 bytov. Ako ďalej informoval Štatistický úrad (ŠÚ) SR, najviac bytových jednotiek, a to 2 873, sa v sledovanom období dokončilo v bratislavskom kraji, ich počet tvoril 31,7 % z celkovo dokončeného počtu bytov v SR. Najväčší medziročný prírastok dokončených bytov však evidoval ŠÚ SR v nitrianskom kraji, a to o 233 bytov. Naopak najmenej bytov sa od januára do konca septembra 2006 dokončilo v košickom kraji, najväčší medziročný pokles však bol zaznamenaný v trenčianskom kraji.

Ako ďalej informoval ŠÚ SR, od začiatku tohto roka do konca deviateho mesiaca sa na Slovensku začalo s výstavbou 16 525 bytov. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka vzrástol počet začatých bytov o 2 406. Ku koncu septembra bolo v SR rozostavaných 55 141 bytov, čo je medziročne viac o 6 309.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Paneurópsky TV prieskum UPC sa tohto roku zameriava na šport
<< predchádzajúci článok
NS rozhodol o odvolaniach v prípade vrážd kauzy Devín banka

Za deväť mesiacov sa na Slovensku dokončilo 9 049 bytov - diskusné fórum čitateľov