Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. februára 2020

Za policajné násilie počas masových protestov v Moskve, je podľa Putina zodpovedná opozíciaPolicajné násilie počas letných masových protestov v Moskve vyvolala podľa ruského prezidenta opozícia. Mala pritom jediný cieľ, ukázať "akí sú hrdinovia a že ak sa dostanú k moci, ochránia záujmy ...Zdieľať
pp 676x451 26.2.2020 (Webnoviny.sk) - Policajné násilie počas letných masových protestov v Moskve vyvolala podľa ruského prezidenta opozícia. Mala pritom jediný cieľ, ukázať "akí sú hrdinovia a že ak sa dostanú k moci, ochránia záujmy občanov s rovnakým zápalom".


Šéf Kremľa to vyhlásil v rozhovore pre ruskú štátnu agentúru Tass, pričom tiež uviedol, že demonštranti blokovali dopravu, aby "vyprovokovali bezpečnostné zložky k tomu, aby sa zahnali obuškami".

"Ak sa ľudia správajú podľa existujúcich pravidiel a zákonov, kto sa po nich zaženie obuškom? Naopak, polícia ich ochráni," povedal.

Úrady zablokovali kandidátov vo voľbách


Sériu protestov v Moskve vyvolalo rozhodnutie úradov nedovoliť kandidatúru desiatok opozičných a nezávislých kandidátov v septembrových voľbách do mestského zastupiteľstva.

Zúčastnilo sa na nich do 60-tisíc ľudí, čo bolo najviac za ostatných sedem rokov.

Niektoré nepovolené demonštrácie rozohnala polícia a mnohí účastníci pri tom utrpeli zranenia. Viac ako tisíc ľudí úrady zatkli a 19 mladých mužov napokon čelilo obvineniam z trestných činov.

Protesty sprevádzala policajná brutalita


Policajné násilie a stíhanie demonštrantov vyvolalo vlnu nevôle zo strany verejnosti aj ľudskoprávnych aktivistov, podľa ktorých bolo úmyselné a politicky motivované.

Putin opakovane tvrdí, že všetky protesty sa musia konať v súlade so zákonom. Ten v súčasnosti pre takéto podujatia vyžaduje povolenie od úradov.

"Dostaňte povolenie a choďte vyjadriť svoj názor," vyjadril sa prezident v rozhovore a dodal, že je dobré, že kritici držia vládu stále v strehu, no "nie je to dosť na to, aby pomohli krajine napredovať“.


Zdroj: Webnoviny.sk - Za policajné násilie počas masových protestov v Moskve, je podľa Putina zodpovedná opozícia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Desiatky ľudí hľadalo v Zlatých horách šesťročné dievčatko, našli ho mŕtve
<< predchádzajúci článok
V kauze bratrancov súdených za prípravu vraždy rozhodli len o Michalovi, pôjde do väzenia

Za policajné násilie počas masových protestov v Moskve, je podľa Putina zodpovedná opozícia - diskusné fórum čitateľov