Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. júla 2006

Za výroky v InfoRádiu podá SNS na Duraya trestné oznámeniaSlovenská národná strana (SNS) podá na podpredsedu SMK Miklósa Duraya trestné oznámenie za jeho výroky v budapeštianskom InfoRádiu, kde povedal, že SNS je fašistickou stranou. Ako v stanovisku SNS ...Zdieľať
BRATISLAVA 30. júla (WEBNOVINY) - Slovenská národná strana (SNS) podá na podpredsedu SMK Miklósa Duraya trestné oznámenie za jeho výroky v budapeštianskom InfoRádiu, kde povedal, že SNS je fašistickou stranou. Ako v stanovisku SNS uvádza hovorca a predseda poslaneckého klubu národniarov Rafael Rafaj, "najnovší útok na SNS od Miklósa Duraya v budapeštianskom InfoRádiu prekročil všetky miery únosnosti politického zápasu. Duray nielen osočil SNS, ale aj zámerne poškodil Slovenskú republiku." SNS je presvedčená, že keby slovenské vyšetrovacie orgány postupovali dôrazne proti Durayovi už v roku 1995, keď označil termínom "fašistické" niektoré slovenské zákony, eliminovali by sa jeho neskoršie poburujúce osočenia.

Rafaj ďalej dodáva, že SNS je znepokojená "bezcharakternými metódami boja časti politickej opozície a dôrazne odmieta ich praktiky politického terorizmu, vyvolávania etnického napätia a vydierania". SNS podľa Rafaja od vstupu do vlády čelí systematickému politickému a mediálnemu tlaku, v pozadí ktorého stojí maďarská iredenta a jej zahraniční lobisti, ktorí stratili vplyv v slovenskej vláde.
SITA


© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KDH vládny program nepodporí, povedal Hrušovský
<< predchádzajúci článok
Izrael sa neponáhľa s uzavretím prímeria

Za výroky v InfoRádiu podá SNS na Duraya trestné oznámenia - diskusné fórum čitateľov