Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekológia

07. apríla 2020

Zálohovanie plastových fliaš sa posunie minimálne o rok, poslanci odsúhlasili návrh ministerstvaPlastové fľaše a plechovky sa budú zálohovať od roku 2023. Poslanci Národnej rady SR schválili na utorňajšej schôdzi 88 hlasmi v skrátenom legislatívnom konaní vládny návrh z dielne Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR v súvislosti s ochorením Covid-19.Zdieľať
Zálohovanie plastových fliaš sa posunie minimálne o rok, poslanci odsúhlasili návrh ministerstva

Zálohovanie plastových fliaš, ktoré bolo pôvodne plánované od januára 2022, sa tak odloží minimálne o rok.

Kuffa s návrhom neuspel

Poslanec Národnej rady SR za opozičnú stranu Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Štefan Kuffa neuspel v pléne s procedurálnym návrhom, aby sa v rokovaní o predmetnom návrhu zákona nepokračovalo.

 

Z návrhu zákona tiež vyplýva, že do skončenia mimoriadnej situácie neplynú napríklad bežné lehoty, v rámci ktorých musí štát poskytnúť lesníkom finančné kompenzácie za škody spôsobené živočíchmi či kompenzácie za obmedzenie bežného lesného obhospodarovania. Lehoty budú pozastavené aj v konaniach týkajúcich sa životného prostredia, pri ktorých je potrebný osobný kontakt. Ide napríklad o konania, v ktorých je nutné vykonanie miestnej ohliadky, ústneho pojednávania, nazerania do spisov alebo dokumentácie, či verejného prerokovania zo strany štátnych orgánov, samospráv alebo iných účastníkov konania.

Správy po mimoriadnom stave

V prípade vzniku povodní počas mimoriadnej situácie spôsobenej koronavírusom sa predkladanie správ a vyhodnotení škôd prekladá na obdobie po zrušení mimoriadneho stavu. Rovnako sa ruší povinnosť príslušných orgánov štátnej správy, ktoré majú na starosti odpadové hospodárstvo, overiť za účasti zástupcu obce, či umiestnením nelegálneho odpadu bol alebo nebol spáchaný trestný čin. Toto opatrenie neplatí iba v prípade, že odpad môže ohroziť zdravie alebo život občanov. Ak bolo občanovi nariadené odstránenie nelegálne umiestneného odpadu do určitej lehoty, tá počas mimoriadnej situácie neplynie.

O podporu z Environmentálneho fondu budú môcť žiadatelia požiadať do 15. decembra, termín zverejňovania špecifikácií na stránke fondu sa posúva na 31. augusta. Envirorezort zároveň navrhol, aby boli záverečné správy o množstve podzemných vôd a geotermálnej energie odovzdané MŽP do 30. júna 2021. Povolenia na odber podzemných vôd by podľa MŽP mali byť v súlade so zákonom do konca roku 2021.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Francúzsko: Paríž stopol bežecké aktivity počas dňa, obyvatelia zneužívali šport ako zámienku
<< predchádzajúci článok
RTVS má zvážiť investigatívne relácie, Rezník vysvetľoval zastavené príspevky o Dankovi