21. januára 2006

Zápas hviezd 2006 pre tím Tipsport extraligy

Výber hokejovej ST extraligy vedený Jánom Jaškom a Miroslavom Miklošovičom prehral v exhibičnom Zápase hviezd 2006 v Poprade s mužstvom českej Tipsport extraligy 11:12 po samostatných nájazdoch. Po ...

POPRAD 21. januára (WN/SITA) - Výber hokejovej ST extraligy vedený Jánom Jaškom a Miroslavom Miklošovičom prehral v exhibičnom Zápase hviezd 2006 v Poprade s mužstvom českej Tipsport extraligy 11:12 po samostatných nájazdoch. Po prvý raz v štvorročnej histórii podujatia sa rozhodovalo až v nadstavenom čase a po prvý raz si víťazstvo pripísal na svoje konto hosťujúci tím. Výber najvyššej českej súťaže upravil stav súbojov na 3:1 vo svoj prospech. Slovenskému mužstvu tak nevyšla stíhacia jazda v záverečnej dvadsaťminútovke, v ktorej z 5:10 vyrovnalo na 11:11. Najužitočnejšími hráčmi sa podľa trénerov stali Petr Sýkora a Miroslav Lažo.

ST extraliga - Tipsport extraliga 11:12 po samostatných nájazdoch (2:3, 3:6, 6:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 8. Jarolín (V. Vlk), 20. V. Vlk (Kolník), 27. Kuľha (S. Gron), 30. Lažo, 36. Kroták, 42. Kledrowetz (Lažo, Kmiť), 44. Lažo (Kroták), 45. Kmiť (Weissmann, Lažo), 47. Török (Jarolín), 57. Török (Jarolín), 60. Jarolín (S. Gron) - 2. Marek (Tomica), 6. Marek (Blaťák), 19. Burger (P. Sýkora), 24. Peterek (Tesařík), 24. Vaic (Moravec), 26. Burger, 29. Gardoň (Jiruš), 34. Vaic (P. Sýkora, Burger), 37. Trávniček (I. Rachůnek, Gardoň), 41. Gardoň, 46. S. Hudec (Peterek), rozhodujúci samostatný nájazd Marek

Vylúčení: 1:4, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Turčan (ČR) - Valach, Halecký (obaja SR), 5112 divákov

Samostatné nájazdy: Lažo 0:0, P. Sýkora 0:1, Kroták 0:1, Mikeska 0:1, Török 0:1, Peterek 0:1, Kmiť 1:1, Marek 1:2, Kuľha 1:2, Burger 1:2

ST extraliga: Hála (31. Lipovský) - Milo, Kledrowetz, V. Vlk, Podhradský, Babka, Mikuš, Devečka, Křetinský - T. Chrenko, Kroták, Igor Majeský - Weissmann, Lažo, Ľ. Kolník - Kmiť, Klouda, Kuľha - S. Gron, Jarolín, Török

Tréneri: Ján Jaško, Miroslav Miklošovič

Tipsport extraliga: Hnilička (31. Málek) - J. Novák, Ptáček, Blaťák, Řezníček, Tesařík, S. Hudec, Jiruš, M. Richter - Vaic, P. Sýkora, Burger - Tomica, Marek, Mikeska - Moravec, Kudrna, Peterek - I. Rachůnek, Trávníček, Gardoň

Tréneri: Ernest Bokroš, Josef Paleček

Od úvodných minút boli úspešnejší strelci ako brankári, ale práve to sa od exhibičných súbojov hviezd očakáva. Už v 2. min sa dostal za chrbát slovenskej obrany Marek a brankárovi Hálovi nedal šancu. O štyri minúty neskôr poslal hosťujúce mužstvo do dvojgólového vedenia svojím druhým gólom strelec pražskej Sparty Marek. Jarolínovi sa však podarilo rýchlo znížiť a Slováci sa snažili vyrovnať. Weissmannovu strelu zastavila žŕdka Hniličkovej bránky. Gólové hody nachvíľu poľavili, keď vynikali najmä obaja gólmani, ale v záverečných minútach prvej dvadsaťminútovky museli opäť obaja kapitulovať. Najskôr lovil puk zo siete rekordér ST extraligy Hála po akcii Sýkoru a presnej strele Burgera a tri sekundy pred sirénou potrestal vylúčenie Řezníčka Vlk. Obranca Karlových Varov bol vôbec prvým vylúčeným hokejistom v štvorročnej histórii česko-slovenských súbojov. Vlk potreboval na využitie početnej výhody iba päť sekúnd. Gólostroj sa rozbehol v druhej časti stretnutia. V zakončení boli úspešnejší hokejisti výberu českej extraligy, keď v úvodných šiestich minútach skórovali Peterek, Slovák hrajúci za Liberec Vaic a po Podhradského nešťastnom teči aj Burger. Český tím si vypracoval štvorgólový náskok, ktorý si dokázal udržať. Na góly Kuľhu, Laža a Krotáka hostia vždy odpovedali a po druhej siréne viedol výber kormidelníkov E. Bokroša a J. Palečka 9:5. V úvode tretej časti zápasu zvýšil Gardoň už na rozdiel piatich gólov (10:5) a so slovenským výberom to nevyzeralo dobre. Prišli však ukážkové akcie zverencov trénerskej dvojice Jaško - Miklošovič a po presných zásahoch Kledrowtza, Laža po spolupráci s Krotákom a Kmiťa bolo už iba o dva góly - 8:10. Po Vaicovi zaznamenal presný zásah aj druhý Slovák v tíme Tipsport extraligy Stanislav Hudec a poslal svoje mužstvo opäť do vedenia o tri presné zásahy. V 47. min však vykúzlili ukážkový gól Jarolín s Törökom a útočník Martina vrátil mužstvo ST extraligy do hry - 9:11. Po viacerých nevyužitých príležitostiach na oboch stranách znížil na rozdiel jediného gólu z druhej presilovej hry svojím druhým presným zásahom Török. Vyrovnať mohol Kroták, ale vynikajúci blafák nezakončil. Trinásť sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal pri hre bez brankára Jarolín. V nasledujúcom päťminútovom predĺžení vylúčil český rozhodca Turčan svojho štvrtého krajana a mužstvo najvyššej slovenskej súťaže hralo presilovku štyria proti trom. Po jeden a pol minúte hákoval Lažo a sily na ľade sa vyrovnali. Ani jeden z tímov však neskóroval a rozhodovali samostatné nájazdy, v ktorých uspeli hokejisti Tipsport extraligy.