Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. januára 2019

Zaríf: Konferencia o Blízkom východe bude protiiránskym cirkusomMohammad Džavád Zaríf, archívna snímka.Zdieľať
Mohammad Džavád Zaríf, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Teherán 12. januára (TASR) - Medzinárodná konferencia, ktorá sa má budúci mesiac konať vo Varšave, bude "protiiránskym cirkusovým predstavením" zinscenovaným z politického zúfalstva, uviedol v noci na sobotu šéf iránskej diplomacie Mohammad Džavád Zaríf.


Minister zahraničných vecí islamskej republiky podľa agentúry DPA skritizoval aj poľskú vládu za to, že sa vôbec podujala túto konferenciu hostiť. Varšavské podujatie bude podľa neho škvrnou, ktorá sa už nikdy nezmaže.

Šéf americkej diplomacie Mike Pompeo v piatok oznámil, že Spojené štáty a Poľsko plánujú 13.-14. februára usporiadať v poľskej metropole medzinárodné stretnutie, na ktorom sa prediskutujú problémy Blízkeho východu s cieľom vyvíjať nátlak na Irán. Na konferenciu budú pozvaní ministri z celého sveta.

"Spojíme desiatky krajín z celého sveta," povedal Pompeo v piatok pre televíziu Fox News. Spresnil, že februárové stretnutie bude zamerané na stabilitu Blízkeho východu, ako aj na mier, slobodu a bezpečnosť v tomto regióne a zároveň na jednu dôležitú vec - a to zabezpečiť, že "Irán nebude mať destabilizujúci vplyv".

Spojené štáty a Poľsko následne v spoločnom vyhlásení uviedli, že na varšavské stretnutie budú pozvaní ministri z celého sveta. V komuniké sa však Teherán vyslovene nespomína, píše sa v ňom len, že stretnutie vo Varšave bude zamerané na "vytvorenie pokojnejšieho a stabilnejšieho Blízkeho východu".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Litva uznala právo homosexuálnych manželských partnerov na pobyt
<< predchádzajúci článok
M. Chren: Bratislavu čakajú najhoršie dopravné uzávery v histórii

Zaríf: Konferencia o Blízkom východe bude protiiránskym cirkusom - diskusné fórum čitateľov