Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. januára 2007

Zdravotný stav kubáínskeho prezidenta Castra sa zlepšujeZdravotný stav kubánskeho prezidenta Fidela Castra sa zlepšuje. Vo štvrtok to vyhlásil predseda kubánskeho parlamentu Ricardo Alarcon, podľa ktorého sa komunistický vodca šesť mesiacov po tom, čo ...Zdieľať

HAVANA 26. januára (WEBNOVINY) - Zdravotný stav kubánskeho prezidenta Fidela Castra sa zlepšuje. Vo štvrtok to vyhlásil predseda kubánskeho parlamentu Ricardo Alarcon, podľa ktorého sa komunistický vodca šesť mesiacov po tom, čo výkonom moci dočasne poveril svojho mladšieho brata Raula, zotavuje "veľmi dobre".

"Bolo to obdobie, počas ktorého disciplinovane plnil požiadavky, ktoré lekári označili za nevyhnutné pre jeho zotavenie, a (proces zotavovania) prebieha veľmi dobre," vyhlásil Alarcon. Návrat k moci však bude závisieť na ďalšom "pooperačnom pokroku," doplnil predseda kubánskeho Národného zhromaždenia.

Fidel Castro sa stratil z očí verejnosti v júli minulého roku, keď dočasne odstúpil zo zdravotných dôvodov Komunistická vláda uvalila na informácie o jeho zdravotnom stave prísne embargo, pričom posledné zverejnené zábery pochádzajú spred troch mesiacov.

SITA/AFP/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Data System a DATALAN pozývajú na TECHNOLOGICKÝ DEŇ
<< predchádzajúci článok
Pytón v Malajzii zožral jedenástich psov