Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. novembra 2010

Žiaci bez vzťahu k škole často pijú a sexujúMládež, ktorá nemá rada školu, sa dvakrát častejšie uchyľuje k pitiu alkoholu než ostatní žiaci. Aj prvé sexuálne skúsenosti zažívajú v skoršom veku. Tím z liverpoolskej ...Zdieľať
student Foto: SITA/APBRATISLAVA 11. novembra (WEBNOVINY) - Mládež, ktorá nemá rada školu, sa dvakrát častejšie uchyľuje k pitiu alkoholu než ostatní žiaci. Aj prvé sexuálne skúsenosti zažívajú v skoršom veku. Tím z liverpoolskej Univerzity Johna Mooresa vyspovedal 3641 mladých ľudí vo veku od 11 do 14 rokov. Zistili, že u tých, ktorí pijú alkohol aspoň raz týždenne, je desaťnásobne vyššia pravdepodobnosť, že zároveň praktizujú sex.


Našli tiež spojenie medzi nešťastím, ktoré pociťujú tínedžeri, a užívaním alkoholu. Viac totiž pijú tí, ktorí sa doma necítia dobre a nedokážu sa rozprávať s rodičmi. "Výsledky našej štúdie naznačujú, že deti, ktoré pijú a sú sexuálne aktívne, majú problémy v škole aj doma. Nemajú záväzky voči rodine ani oporu pri vzdelávaní, riskujú nakazenie sa pohlavnými ochoreniami, tehotenstvo v príliš mladom veku, nehody a problémy spojené s užívaním alkoholu. Štúdia nám dala jasný obraz toho, ako vyzerajú deti, ktoré najviac potrebujú podporu," uviedol vedúci výskumu profesor Mark Bellis.

Informácie zverejnil spravodajský portál news.bbc.co.uk.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SMER: Rezort práce vypláca nehorázne hodinové mzdy
<< predchádzajúci článok
GEITHNER: USA úmyselne dolár nikdy neoslabujú