11. januára 2013

Žilina deklasovala Bystricu, Skalica ´rozobrala´ Poprad

Výsledky 37. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. HK 36 Skalica - HK Poprad 7:2 (0:1, 5:1, 2:0) Góly: 23. Kutálek (Pálffy), 29. Lažo (Šátek, Stieler), 30. Holovič ...

zilina banska bystrica BRATISLAVA 11. januára (WEBNOVINY) - Výsledky 37. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

HK 36 Skalica - HK Poprad 7:2 (0:1, 5:1, 2:0)

Góly: 23. Kutálek (Pálffy), 29. Lažo (Šátek, Stieler), 30. Holovič (Kutálek, R. Konečný), 36. R. Konečný (Pálffy, R. Školiak), 39. J. Jurík (Klejna), 50. R. Konečný (Kutálek, Pálffy), 54. Martin Sloboda (R. Školiak) - 8. R. Tomas (D. Buc), 40. Hvila (Vandas)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Bobček (Skalica) 2+10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - R. Návratek, P. Tvrdoň , 2067 divákov

Skalica: M. Lipovský - Vyrůbalík, I. Jankovič, L. Kozák, Bobček, Barák, Jaborník, M. Srnec, Gula - Pálffy, R. Školiak, Šátek - Lažo, Stieler, Martin Sloboda - Kutálek, Holovič, R. Konečný - J. Jurík, Timotej Šille, Klejna
Poprad: Westlund (od 39. Sedlačko) - M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, Jáchym, Fabian, Špelda, M. Kurali, D. Brejčák - Vandas, Klouda, Hvila - R. Tomas, Balán, D. Buc - Gríger, Ľ. Vaic, Jabrocký - Matúš Paločko, S. Takáč, B. Rapáč

I. tretina

Hneď v prvej minúte sa v sľubnej šanci ocitol Pálffy, na opačnej strane neuspel Buc.

Počas vylúčenia domáceho beka Bobčeka si hostia utvorili súvislý tlak, Suchý trafil iba žŕdku.

V 8. min nechali Skaličania pred Lipovským voľného Tomasa , ktorý otvoril skóre duelu. Päť sekúnd pred koncom prvej tretiny minul puk pred prázdnou bránkou Kutálek.

II. tretina

V 23. min sa po peknej Pálffyho prihrávke presadil Kutálek. V polovici stretnutia sa domáci zásluhou dvoch gólov v priebehu jednej minúty ujali vedenia 3:1. Na 2:1 zvýšil Lažo, tretí gól pridal v neprehľadnej situácií Holovič. V 36. min sa pekným presilovkovým gólom prezentoval Konečný - 4:1. V závere tretiny vyhnal Westlunda z bránky piatym gólom domácich Jurík. Pol minúty pred koncom druhej časti znížil na rozdiel troch gólov Hvila.

III. tretina

V úvode tretej dvadsaťminútovky v presilovke štyroch na troch neprepálil Lipovského Tomas ani Jáchym. V 50. min sa strelou spomedzi kruhov presadil Konečný. O necelé štyri minúty uspel zoči-voči Sedláčkovi Sloboda a stanovil konečný výsledok na 7:2.

MHC Mountfield Martin - ŠHK 37 Piešťany 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Góly: 28. Kolena (Rusina) - 10. Peško (Chylo, A. Kolník), 20. Chylo (Peško, Škadra)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: A. Themár (Martin) 5+DKZ za úder hlavou, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefík - Bogdaň, Rovenský, 650 divákov

Martin: Šúrek - Tupý, S. Hriňa, R. Pukalovič ml., Zošiak, Rusina, J. Perniš, M. Dvořák - Markovič, Vilkoits, Kolena - A. Themár, M. Hollý, T. Petruška - Kentoš, Fujerík, Dírer
Piešťany: J. Ondrejka - V. Urban, Drgoň, Škadra, R. Filip, Brňák, Cuník, Bučka, A. Kolník - T. Melichárek, V. Nemec, Šišovský - J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay - S. Saliji, Mertel, Stupka - Haring, Peško, Chylo

I. tretina

Martinčania nastúpili pred historicky najnižšou návštevou v Turci iba so 16 korčuliarmi. Oklieštená zostava "kosačiek" v prvej tretine nestačila na hokejovejších hostí.

Martinský brankár prvýkrát kapituloval v 10. min z hokejky Peška. Domácim svitla šanca na vyrovnanie počas 146-sekundovej presilovky piatich na troch, ale naplno sa prejavila ich strelecká nemohúcnosť.

Tridsaťosem sekúnd pred prvým klaksónom sa po chybe Zošiaka zmocnil puku Chylo a s prehľadom zabezpečil hosťom dvojgólový náskok.

II. tretina

V druhej tretine zacítili domáci svoju príležitosť. V 28. min po spolupráci mladíkov zo slovenskej "dvadsiatky" domáci znížili.

Rusina našiel Kolenu a ten si strelou do prázdnej bránky otvoril strelecký účet v Martine. V 33. min boli domáci kúsok od vyrovnania.

Puk z Vilkoitsovej hokejky iba opečiatkoval hornú žŕdku. Ondrejka sa potom vyznamenal aj pri Themárovej strele. Na konci druhej časti hry hrali hostia štvorminútovú presilovku, roztočili kolotoč pred Šúrekom, ale martinský gólman podržal svoje mužstvo. V záverečných sekundách prečítal Vilkoits zlú Ondrejkovu rozohrávku, ale svoj nájazd nepremenil na gól.

Aj v tretej tretine sa domáci tlačili pred Ondrejkovu bránku. Snaha "kosačiek" o vyrovnanie bola enormná, ale vo finálnej fáze im chýbal moment prekvapenia. Hostia dobre zahrali presilovku v 51. min, ale nepridali gólovú poistku. V 54. min mal na hokejke vyrovnanie Petruška, ale Ondrejka podržal piešťanský tím.

MsHK DOXXbet Žilina - HC'05 Banská Bystrica 6:1 (0:0, 3:1, 3:0)

Góly: 21. Drevenák (R. Krajči, I. Rúfus), 28. V. Škoda (T. Varga), 29. T. Varga (Richard Huna, Róbert Huna), 49. T. Troliga (Drevenák, R. Krajči), 53. M. Kokavec (Valášek, T. Troliga), 58. M. Kokavec (T. Troliga, T. Staňo) - 37. Novajovský (Češík)
Vylúčení: 9:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Lauff - M. Korba, P. Korba, 1204 divákov

Žilina: Žigárdy - Harant, D. Devečka, I. Rúfus, Brčko, J. Dlouhý, Leško, Drábek, T. Staňo - Richard Huna, Róbert Huna, T. Varga - Drevenák, V. Škoda, R. Krajči - M. Kokavec, T. Troliga, Valášek - K. Jass, O. Ďuriš, T. Sýkora
Banská Bystrica: Dzubina - Bambúch, M. Richter, Novajovský, Kubka, Biro, J. Predajniansky, Styk, Ketner - Ján Sýkora, Heizer, Juraj Sýkora - Danton, Češík, M. Hudec - B. Jankovič, T. Zigo, Marcinek - P. Kopecký, Petro, Lamper

I. tretina

Zľava: Radomír Heizer z HC'05 Banská Bystrica, Oliver Ďuriš a brankár Štefan Žigárdy z MsHK DOXXbet Žilina počas zápasu medzi MsHK DOXXbet Žilina - HC'05 Banská Bystrica. Žilina, 11. január 2013. Foto: SITA/Lukáš MacekÚvod stretnutia mal len priemernú úroveň. Domáci mali trochu navrch, ale strely Vargu v 2. min a Drevenáka v 8. min sa neujali. V polovici tretiny mali domáci prevahu piatich proti trom, ale bez úspechu. V presilovkách sa nedarilo ani Banskobystričanom.

II. tretina

Góly padali až v druhej tretine. Najskôr v 21. min Drevenák z pravej strany prekonal Dzubinu. O sedem minút neskôr Škoda zvýšil na 2:0. O chvíľu nato Varga po prihrávke Richarda Hunu upravil na 3:0. Hosťom sa podarilo skorigovať stav v 37. min, keď Novajovský už po troch sekundách potrestal vylúčenie Dlouhého.

V úvode záverečnej časti hry mohli hostia znížiť pri vylúčení Rúfusa a Troligu, ale domáci gólman Žigárdy bol pozorný. V 49. min Drevenák presne našiel pred bránkou Troligu a Žilina viedla opäť rozdielom troch gólov. O štyri minúty neskôr tretia formácia domácich založila rýchly protiútok, na jeho konci bola presná strela Kokavca - 5:1. Ten istý hráč strelil záverečný gól zápasu v 58. min, keď strelou z bezprostrednej blízkosti nedal šancu Dzubinovi.