21. januára 2014

Žilinčania porazili hráčov Martina 3:1

V priamom súboji o deviate miesto získali Martinčania hneď v úvode výhodu presilovej hry. V nej však jeden z obrancov prihral vo vlastnom pásme priamo na hokejku ...

Hokejisti ŽIliny Foto: TASR/Oliver Ondráš
Žilina 21. januára (TASR) - V priamom súboji o deviate miesto získali Martinčania hneď v úvode výhodu presilovej hry. V nej však jeden z obrancov prihral vo vlastnom pásme priamo na hokejku Kallovi a ten si vychutnal Čecha - 1:0. Domáci mohli zvýšiť vedenie aj v ďalšej početnej výhode súpera, tentoraz hosťujúci brankár samostatný únik Drevenáka zneškodnil. Ojedinelú možnosť Martina nevyužil Novotný, ktorý zblízka zakončil len do Koutského. Ďalšiu z chýb hosťujúcich hokejistov mohol potrestať v 12. minúte Valášek, ale Čech puk po jeho strele betónom zastavil. Na konci tretiny nebezpečne dotierali aj Martinčania, lenže Koutský všetky ich pokusy vyriešil.

Aj v prostrednej časti sa hral hokej podobný tomu z prvého dejstva. Oba tímy sa sústredili predovšetkým na vlastné obranné pásmo a šancí nebolo veľa. V 26. minúte však ako blesk z jasného neba udrel Cíger, ktorého pokus spomedzi kruhov skončil za prekvapeným Koutským. V polovici duelu sa v dobrej streleckej pozícii ocitol Ďatelinka, ale jeho tvrdá strela minula bránku. V 37. minúte unikol vo vlastnom oslabení Slovák, Čech sa mu hodil pod nohy a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Žilinský útočník ale zakončil len do betónov súperovho gólmana. Jeho neúspech odčinil 128 sekúnd pred druhou sirénou Tomas, ktorý z uhla namieril presne do pravého horného rohu.

V záverečnej tretine Martinčania dobýjali žilinskú defenzívu a snažili sa s výsledkom niečo urobiť. Domáci ale spoľahlivo bránili a súpera nepúšťali do súvislého tlaku. Zverencom trénera Daniela Babku nepomohla ani početná výhoda po vylúčení Reháka. V 54. minúte úradoval druhýkrát v stretnutí Kalla, ktorý znovu dobre napádal, zachytil rozohrávku hostí a prestrelil Čecha. Keď sa na opačnej strane nepodarilo zblízka znížiť Markovičovi, Žilina doviedla dôležitý duel do víťazného konca a bodovo sa dotiahla na svojho dnešného súpera.

MsHK DOXXbet Žilina - MHC Mountfield Martin 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 3., 54. Kalla, 38. Tomas - 26. Cíger. Rozhodovali: T. Orolin, Jonák - Korba, Rovenský, vylúčení: 6:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 1864 divákov

xxxxxxxxx

Zvolenčania zvíťazili po sam. nájazdoch so Skalicou

Hostia sa v presilovej hre dostali do vedenia gólom Chovana. Skaličania odpovedali zvýšenou bojovnosťou, pred Šimkovou bránkou bolo neraz horúco. Vyrovnávajúci gól prišiel v 14. minúte, keď sa samostatne presadil Trška. V závere tretiny mali hostia výhodu presilovej hry, no nedokázali ju zužitkovať.

Podarilo sa im to na začiatku druhej tretiny, keď po peknej akcii presne namieril Síkela. V ďalšom priebehu zápasu sa domáci úporne snažili, no ich akcie nemali pred bránkou potrebný dôraz. Podarilo sa to až Jankovičovi, ktorý šikovne pred bránkou tečoval puk za Šimkov chrbát. V závere mali domáci výhodu presilovej hry, no nedokázali vážnejšie ohroziť súperovu bránku.

V tretej tretine od začiatku hrali obe mužstvá nesústredene. Lepšie sa zorientovali hostia a v 44. minúte sa ujali vedenia po presnom zásahu Bortňáka. V týchto minútach bol Zvolen lepším mužstvom, kontroloval hru, no Skaličania v hre bez brankára v poslednej minúte vyrovnali a zápas išiel do predĺženia. V ňom sa nerozhodlo a v nájazdoch bol úspešný Zvolen.

HK 36 Skalica - HKM Zvolen 3:4 pp a sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 14. Trška, 34. Jankovič, 60. Preisinger - 3. Chovan, 23. Síkela, 44. Bortňák, rozhodujúci nájazd Bortňák. Rozhodovali: J. Konc, Baluška - Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 6:8, navyše: Pichnarčík (Zvolen) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 967 divákov

Francúzi zdolali Bielorusko 39:30 na ME v hádzanej