25. apríla 2016

Zlato pre Fínov, bronz Američanom, Lotyši sa zachránili

Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Grand Forks 25. apríla (TASR) - Hokejisti Fínska získali zlaté medaily na majstrovstvách sveta hráčov do 18 rokov v americkom Grand Forks. Vo finále zdolali v severskom derby Švédov vysoko 6:1.

Bronz zostal v USA, keďže Američania deklasovali rivala z Kanady 10:3. V elitnej kategórii sa udržali Lotyši, ktorí zdolali Dánov po nájazdoch 4:3 a na zápasy vyhrali 2:1.

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov vypadli vo štvrťfinále so Švédskom a obsadili konečné piate miesto. Je to ich najlepšie umiestnenie na MS "18" za uplynulých deväť rokov. Naposledy takto vysoko boli na MS 2007 vo Fínsku.