Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

25. septembra 2020

Známy karneval v Riu pre koronavírus odložili, školy samby žiadajú najskôr účinnú vakcínuKarnevalový sprievod, ktorý sa mal konať na budúci rok vo februári v Riu de Janeiro, odložili na neurčito. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na organizátorov. Školy samby, ...Zdieľať
brazil_carnival_77656 ee7fb5d029e74613b5812b301c982fad 676x474 25.9.2020  - Karnevalový sprievod, ktorý sa mal konať na budúci rok vo februári v Riu de Janeiro, odložili na neurčito. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na organizátorov.


Školy samby, ktoré sa v sprievode zúčastňujú, už pred časom varovali, že bude zložité zorganizovať podujatie, ak nebude k dispozícii účinná vakcína proti ochoreniu COVID-19. Prezident nezávislej ligy škôl samby (Liesa) Jorge Castanheira rozhodnutie zdôvodnil tým, že školy nebudú mať dostatok času pripraviť sa na februárové podujatie.

Nemusia sa konať ani malé karnevaly


"Hľadáme alternatívne riešenie - niečo, čím by sme mohli bezpečne prispieť mestu. Nie sme si však dostatočné istí na to, aby sme stanovili dátum," skonštatoval.

Oznámenie sa pritom týka len oficiálneho karnevalového podujatia pod záštitou Liesa, nie malých lokálnych pouličných večierkov, ktoré sa konajú v rovnakom čase. Podľa BBC zatiaľ nie je jasné, či úrady povolia ich konanie.

Príjem z karnevalu živý rodiny


Karneval v Riu každoročne pritiahne milióny návštevníkov z celého sveta. Existujú preto obavy, že odklad týchto podujatí môže nepriaznivo zasiahnuť rodiny, ktoré sú závislé od príjmov súvisiacich s karnevalmi. Turizmus predstavuje zhruba osem percent brazílskeho HDP. Karnevalovú prehliadku v Sao Paule odložili o osem mesiacov, na október 2021.

Brazília patrí medzi krajiny najhoršie zasiahnuté pandémiou koronavírusu. Dosiaľ potvrdili už vyše 4,6 milióna nakazených a takmer 140-tisíc úmrtí. Denne pribúdajú tisícky chorých, vo štvrtok krajina zaznamenala ďalších 32 817 prípadov nákazy a pribudlo aj 831 úmrtí. Horšie je na tom iba India a USA.


Zdroj: Webnoviny.sk - Známy karneval v Riu pre koronavírus odložili, školy samby žiadajú najskôr účinnú vakcínu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Britská kráľovská rodina sa dočká ďalšieho potomka, tehotenstvo oznámila princezná Eugenie
<< predchádzajúci článok
Donny Benét vystúpi s kapelou na Pohoda Dni_FM 2021

Známy karneval v Riu pre koronavírus odložili, školy samby žiadajú najskôr účinnú vakcínu - diskusné fórum čitateľov