Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. januára 2021

Zomrel Jozef Klimko, dlhoročný diplomat a veľvyslanec sa dožil 78 rokovV nedeľu 24. januára vo veku 78 rokov zomrel dlhoročný diplomat a veľvyslanec Jozef Klimko, ktorý v diplomacii pôsobil od roku 1994. Počas svojej kariéry zastával post mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca ...Zdieľať
gettyimages 1176252110 676x380 27.1.2021 (Webnoviny.sk) - V nedeľu 24. januára vo veku 78 rokov zomrel dlhoročný diplomat a veľvyslanec Jozef Klimko, ktorý v diplomacii pôsobil od roku 1994. Počas svojej kariéry zastával post mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Slovenskej republiky na Zastupiteľskom úrade SR vo Viedni. Pôsobil tam od roku 1994 do roku 1998 a tiež v rokoch 2004 až 2007.


Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nom. SaS) v súvislosti s úmrtím diplomata vyjadril sústrasť najbližšej rodine Jozefa Klimka a ocenil jeho prínos pre slovenskú diplomaciu. V tlačovej správe o tom informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

„Správa o úmrtí profesora Klimka je pre mňa o to smutnejšia, že som ho osobne poznal nielen ako kolegu veľvyslanca, ale aj ako profesora, ktorý mne a mnohým kolegom, budúcim diplomatom, veľmi erudovaným a príťažlivým spôsobom sprostredkoval slovenské dejiny 19. a 20. storočia. Profesor Jozef Klimko zostane hlboko zapísaný v mojej pamäti,“ napísal Korčok.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel Jozef Klimko, dlhoročný diplomat a veľvyslanec sa dožil 78 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do budovy parlamentu sa snažil dostať neznámy muž so sekerou (foto)
<< predchádzajúci článok
Polícia riešila bizarnú lúpež na benzínke, vymknutému zlodejovi poskytovala sexuálne služby mladá žena

Zomrel Jozef Klimko, dlhoročný diplomat a veľvyslanec sa dožil 78 rokov - diskusné fórum čitateľov