Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

15. októbra 2020

Zomrela Heda Melicherová, dramaturgička a sólistka SĽUK-u sa dožila 88 rokovsluk s, sólistka Slovenského ľudového umeleckého kolektívu (SĽUK), tanečná pedagogička a dramaturgička, zomrela vo veku 88 ...Zdieľať
gettyimages 1176252110 676x380 15.10.2020 (Webnoviny.sk) - sluk s, sólistka Slovenského ľudového umeleckého kolektívu (SĽUK), tanečná pedagogička a dramaturgička, zomrela vo veku 88 rokov. Ako informoval PR manažér RTVS Filip Púchovský, televízia si ju pripomenie vo štvrtok večer o 20:10 na programe Dvojka prvým celofarebným slovenským filmom Rodná zem, kde stvárnila hlavnú úlohu Veronky.


Pre Melicherovú to bola jej prvá filmová príležitosť. Púchovský pripomenul, že záverečný tanec Melicherovej a jej filmového ženícha bol zaradený publicistkou Elenou Akácsovou medzi najlepšie tanečné scény sveta.

Melicherová sa tiež objavila aj v režisérskom debute Martina Ťapáka Balada o Vojtovej Maríne, v ktorom stvárnila hlavnú ženskú rolu, Marínu. V televízií sa preslávila aj prostredníctvom tanca, ktorému sa venovala ako členka SĽUK-u. V Slovenskej televízii pôsobila ako dramaturgička. V rámci televízie sa podieľala aj na výrobe mnohých dokumentov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrela Heda Melicherová, dramaturgička a sólistka SĽUK-u sa dožila 88 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Novú sériu relácie 3 pódiá odštartuje Zuzana Smatanová
<< predchádzajúci článok
Pieseň Nezhasínaj z dielne speváckej skupiny Feel3 spojila niekoľko odvetví kultúry

Zomrela Heda Melicherová, dramaturgička a sólistka SĽUK-u sa dožila 88 rokov - diskusné fórum čitateľov