Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

05. januára 2007

Zvažujeme sprísnenie kritérií na vymenovanie profesorovMinisterstvo školstva uvažuje, že sprísni kritériá na vymenovanie profesorov. Ako na dnešnej tlačovej besede minister školstva Ján Mikolaj uviedol, "môže sa stať, že na Slovensku ...Zdieľať

BRATISLAVA 5. januára (WEBNOVINY) - Ministerstvo školstva uvažuje, že sprísni kritériá na vymenovanie profesorov. Ako na dnešnej tlačovej besede minister školstva Ján Mikolaj uviedol, "môže sa stať, že na Slovensku budú tvrdšie ako v zahraničí". Podľa neho by potom hrozilo, že docenti budú získavať tituly v zahraničí a domov by sa vracali už ako profesori. Minister ešte presne nekonkretizoval, o aké sprísnenie pôjde. Novelou vysokoškolského zákona by sa mali zmeniť aj podmienky garantovania študijných programov. Profesor by mohol garantovať študijný program vo všetkých troch stupňoch štúdia - bakalárskom, magisterskom i doktorandskom. Podľa nových pravidiel jeden garant by mohol garantovať iba jeden študijný program.

V novele by sa mali objaviť aj zmeny, ktoré upravia vznik pobočky zahraničnej vysokej školy. Legislatíva Európskej únie povoľuje, aby zahraničné školy zakladali svoje pobočky u nás, ak v materskom štáte majú garantované študijné programy. Po novom rezort bude mať právo posúdiť, "či to je pobočka zahraničnej vysokej školy, či garanti budú garantovať aj pracovisko na Slovensku". Zároveň by sa preverilo, či pobočka má dostatočné priestory a technické vybavenie. Do úvahy pripadá aj možnosť, že "akreditačná komisia posúdi, či akreditácia bude platná aj na Slovensku," dodal Mikolaj.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na letisku v Denveri sa takmer zrazili lietadlá
<< predchádzajúci článok
Predaj hudobných albumov v roku 2006 klesol o 4,9 percenta

Zvažujeme sprísnenie kritérií na vymenovanie profesorov - diskusné fórum čitateľov