18. januára 2008

Zvolenu sa doma nedarilo

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 44. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Slovnaft extraligy MHC Martin - ...

BRATISLAVA 18. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 44. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže -  MHC Martin - SkiPark MHK Kežmarok 6:2 (3:0, 2:1, 1:1) Góly: 10. I. Ďatelinka (Džerinš), 17. Podstavek (Vantroba, M. Beran), 18. L. Havel (L. Říha, B. Majeský), 21. Podstavek (M. Beran), 35. Džerinš (M. Macho, Markovič), 59. Hriňa (B. Majeský, L. Havel) - 31. Pavol Segľa (Čížek), 52. Šechný (Drotár) Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Petrina (Kežmarok) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky 2:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Ország - Smrek, Kalina, 3500 divákov Zostavy: Martin: Lakosil - Kolba, Vantroba, B. Majeský, Hriňa, I. Ďatelinka, Zajac, V. Dvořák - Podstavek, M. Beran, Török - L. Říha, Koložváry, L. Havel - Džerinš, M. Macho, Markovič - Trokan, Mahdalík, A. Themár Kežmarok: Drvár (21. Klempa) - Petrina, Gábriš, Hrubý, Čikovský, Sadiki, M. Žemba, Brejčák, Brincko - Pavol Segľa, Šechný, Drotár - Frank, M. Palovčík, B. Ihnačák - Škovira, S. Pavličko, Fedor - Čížek, V. Žemba, Schneider Kežmarok začal sympaticky. Hostia si v úvodných desiatich minútach vytvorili tri dobré šance na skórovanie, ale potom sa už prejavila väčšia kvalita kádra Martina. Domácich naštartovala využitá presilovka o dvoch hráčov: Ďatelinka otvoril skóre strelou od modrej v 10. min. V 17. min po Beranovej akcii Podstavek bekhendom prekvapil neistého Drvára - 2:0. O ďalších 52 sekúnd Říha ideálne uvoľnil Havla, ktorý z uhla poslal Martin do trojgólového vedenia. Kežmarské nádeje ešte viac zdecimoval v 41. sek druhej tretiny gól Podstavka. V bránke hostí sa vzápätí udiala výmena a práce sa ujal Klempa. Martinčania mohli zvýšiť svoj náskok v 27. min, ale Koložváry a ani Říha nemali presnú mušku. Hostia boli len štatistami, napriek tomu však v 31. min Segľa prešiel do martinského obranného pásma ako nôž maslom a strelou švihom zaskočil Lakosila - 4:1. Hostiteľom to však neublížilo: v 35. min Džerinš vystrelil na Klempu, ktorému puk vypadol z lapačky - 5:1. V tretej tretine domáci kontrolovali vývoj hry, hoci v 52. min ich nachytal na hruškách Šechný, ktorý korigoval stav na 2:5. V 54. min išiel Markovič sám na Klempu, ale kežmarského brankára si nevychutnal. Podarilo sa to v 59. min obrancovi Hriňovi, ktorý v presilovke Martina v pozícii falošného útočníka pečatil výsledok na 6:2. Hlasy: Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Som rád, že sme zápas doviedli do víťazného konca. Hralo sa obojstranne útočne a to sa divákom páčilo. Pred týmto stretnutím sme nekalkulovali s ničím a od začiatku sme išli za víťazstvom. Ťah so zaradením Podstavka do prvého útoku sa nám vydaril. Pomohlo nám aj to, že Klempa v súperovej bránke nechytal od začiatku. Teší ma, že sme skvelých martinských fanúšikov opäť nesklamali." Miroslav Ihnačák (tréner Kežmarku): "Martinu sa vydarila prvá tretina. Domáci dobre korčuľovali a efektívne zakončovali svoje akcie. Nám vždy akoby chýbal jeden krok. V mužstve teraz nepanuje dobrá situácia. Máme problémy v obrane, útoku i presilovkách. Teraz sme do tímu zapracovali mladých hráčov, ale zdvihnúť latku vyššie musia najmä skúsenejší. Tí musia zmeniť svoj prístup k povinnostiam. Mám dojem, akoby niektorí čakali len na koniec základnej časti. Treba si to vydiskutovať, urobiť hrubú čiaru a pobiť sa o ôsme miesto, ktoré je stále otvorené." MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Ardo Nitra 3:1 (1:0, 0:0, 2:1) Góly: 7. Róbert Huna (Kriška, Richard Huna), 55. M. Oravec (F. Zúbek, Petran), 59. B. Pohanka - 59. M. Štefanka (H. Ručkay, Galko) Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia 1:0, rozhodovali: Valachovič - M. Novák, Gašparík, 950 divákov Zostavy: L. Mikuláš: Falter - M. Droppa, Hyben, D. Rehák, Jelínek, Petran, Kadlubiak, Rúfus, M. Grman - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - F. Zúbek, Holečko, Bulík - B. Pohanka, Marek Hovorka, Kuric - Hančiak, Ďurdiak, M. Oravec Nitra: Račko - Vojta, Halász, Rimmel, Galko, T. Sedlák, Šimka, Burián, P. Vrána - Ľ. Kolník, T. Chrenko, Dornič - Barčák, Marek Slovák, Čaládi - H. Ručkay, M. Štefanka, Gálik - Hronský Napriek tomu, že hostia z Nitry potrebujú každý bod v boji o play-off, väčšou aktivitou hýrili prekvapujúco Liptáci. V 7. min sa im vydarila presilovka. Kapitán Kriška obišiel Račkovu bránku a prihral voľnému Róbertovi Hunovi - 1:0. Elitná mikulášska formácia dostala vážnu trhlinu v 13. min. Richard Huna cloniaci v ďalšej početnej prevahe výhľad nitrianskemu gólmanovi inkasoval tvrdú strelu pukom do hlavy a rozbité plexisklo na prilbe mu spôsobilo veľkú tržnú ranu pri oku. V zostávajúcom čase prvého dejstva sa viac vylučovalo ako hralo. Do druhej tretiny vstúpili Mikulášania mohutným náporom. Račko vo viacerých situáciách nevedel kam skôr skočiť, ale zmenu skóre nepriniesla ani takmer dvojminútová presilovka MHk 32 o dvoch hráčov. Hostia postupne hru opticky vyrovnali, Falter však bol pozorný. Posledné dejstvo začalo platonickým tlakom Nitranov. Najvydarenejšiu možnosť na vyrovnanie mal Gálik. V 55. min však na druhej strane dôrazný Oravec vsietil svoj premiérový gól v extralige - 2:0. V predposlednej minúte Pohanka v oslabení nádherným sólom definitívne upokojil domáce tribúny, hoci v zapätí Štefanka pokazil Falterovi už takmer zavŕšené čisté konto. Na Liptove sa zrodilo nečakané, ale zaslúžené víťazstvo mladých Mikulášanov. Hlasy: Ján Majdek (tréner Liptovského Mikuláša): "Možno to na prvý pohľad nebol pekný zápas, ale nám nechýbalo nasadenie a bojovnosť. Chlapci potvrdili, že vedia hrať hokej srdcom. Mali sme osud stretnutia stále pevne v rukách. Keby sme premenili viac šancí v prvej tretine, mohol byť konečný výsledok ešte jednoznačnejší." Jan Neliba (tréner Nitry): "Víťazstvo domácich je úplne zaslúžené, musím im úprimne pogratulovať. Pristúpili k zápasu s veľkou chuťou, naopak my sme predviedli neuveriteľne slabý výkon, najmä v prvej tretine. Neviem, čím to bolo. Hráči si asi mylne mysleli, že Liptáci budú ľahko zdolateľným súperom, hoci sme sa pripravovali na niečo iné. Absolutórium si zaslúži iba gólman Račko." HK Aquacity ŠKP Poprad - HK 36 Skalica 4:1 (2:0, 0:1, 2:0) Góly: 2. Halaj (D. Havíra, Jabrocký), 16. Jarolín (Dora, Turoň), 43. Marcel Haščák (Martin Segľa, Bambúch), 45. Marcel Haščák (Martin Segľa) - 31. D. Pašek (Malík, Kocák) Vylúčení: 1:6 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Pavlovič - Mášik, P. Šefčík, 1821 divákov Zostavy: Poprad: Šimonovič - Kasík, Michal Segľa, Dora, Turoň, Bambúch, Korenko - A. Kroták, Jarolín, Martin Slovák - D. Havíra, Halaj, Jabrocký - Martin Segľa, Lapšanský, Marcel Haščák - J. Marcinko, J. Pavličko, Ficko Skalica: M. Kučera - Beňa, Gründling, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Klučár, Škápik - Pálffy, Liščák, J. Mikúš - Kocák, R. Školiak, D. Pašek - T. Višňovský, F. Novák, R. Hartmann - Šátek, Hollý, Malík Súboj o šiestu priečku v extraligovej tabuľky začali o poznanie aktívnejšie domáci: hneď v 1. min sa na Kučeru rútil Kroták, ale skalický gólman ešte odolal. Pri ďalšej akcii Popradčanov sa však už od neho šťastie odklonilo a Halaj bekhendom otvoril skóre. "Kamzíci" pôsobili od úvodu svižnejším dojmom a neustále zamestnávali hostí v ich vlastnej obrannej tretine. Popradskej obrane prvýkrát vážnejšie pohrozil až Pálffy v 10. min. Keď sa už zdalo, že sa hra vyrovnáva, pridali Podtatranci druhý gól. Kroták pri mantineli vybojoval zdanlivo stratený puk a Jarolín sa s medzikružia nemýlil - 2:0. Aj v druhej tretine diváci sledovali solídny hokej a obaja brankári sa museli mať na pozore. Veľkú príležitosť si v 29. minúte vypracoval Jarolín, ale z bezprostrednej blízkosti Kučeru neprekonal. Skalica potrestala popradský nedôraz pred bránkou gólom veľmi agilného Pašeka, ktorý sa najlepšie zorientoval v neprehľadnej situácii - 2:1. V 34. min mohli Skaličania vyrovnať, s prečíslením traja na jedného si však vo vlastnom oslabení neporadili. Záhoráci neuspeli ani po chybe Michala Segľu, keď zakončujúci Pálffy opäť nenašiel recept na pozorného Šimonoviča. Tretia dvadsaťminútovka sa začala v obojstranne nevýraznom tempe, ale v priebehu dvoch minút udrel ako blesk z jasného neba Marcel Haščák, ktorý tým výrazne priblížil Poprad k trom bodom - 4:1. Skalica sa síce snažila ešte niečo s výsledkom urobiť, domáci si však víťazstvo ustrážili. Hlasy: František Hossa (tréner Popradu): "Hralo sa o šieste miesto a bol to náročný zápas. Skalica má jednotlivcov, ktorí vedia rozhodnúť zápasy a ich poňatie hry je veľmi nepríjemné. Nás podržal brankár Šimonovič, ktorý vyriešil niekoľko nebezpečných situácii. Vďaka úvodu tretej tretiny sme zápas zvládli." Slavomír Chlebec (asistent trénera Skalice): "Výsledok 4:1 je pre nás krutý. Škoda nepremenených šancí v druhej tretine. Gólom sme sa dostali do zápasu, ale nedôslednosťou a individuálnymi chybami sme si toto stretnutie prehrali. Poprad dal v úvode tretej tretiny dva góly, čo nás položilo. Ďaľší vývoj zápasu bol v réžii domácich. Prišli sme sem s tým, že sa pokúsime uspieť, ale bojovnosť domácich a ich väčšia chuť po víťazstve nás zabrzdili." HKm Zvolen - Slovan Bratislava 0:4 (0:1, 0:2, 0:1) Góly: 2. Döme (Uram, Kapuš), 24. Kuľha (Hujsa), 25. Lažo (Kropáč), 60. Kuľha (Kropáč) Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Uram (Slovan) na 10 min za nešportové správanie, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: J. Konc, P. Grečko - Mihajlo, Müllner, 6503 divákov Zostavy: Zvolen: V. Hudáček (25. - 28. Kristín) - L. Čierny, Štork, Juraško, Dlouhý, Babka, Cebák, P. Frühauf - J. Kopecký, Klouda, Kubenko - J. Čierny, Lipiansky, Paciga - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - Dubec, L. Jurík, Hvila Slovan: Hovi - Pavlas, Hruška, Srdínko, Hančák, Sersen, Huba - Kuľha, Ľ. Pištek, Hujsa - Döme, Kapuš, Uram - Lažo, Hreus, Kropáč - Kokavec, J. Sýkora, Kmeč Na plnom zvolenskom štadióne sa domáci nepredviedli v najlepšom svetle. Priebeh zápasu ovplyvnil rýchly gól - už v 2. min založil peknú akciu Kapuš, Uram nahodil puk smerom na brankára Hudáčka, ale pred tým ho ešte zblízka usmernil Döme - 0:1. Dlho sa hral iba priemerný hokej a Zvolenčania sa nemohli dostať do súvislých kombinačných akcií. V 14. min sa domáci radovali, Zubec však zakončoval z bránkoviska a rozhodca jeho zásah neuznal. Na začiatku druhej dvadsaťminútovky Slovan zaútočil až v 24. min a z prvej vážnejšej šance skóroval. Po peknej prihrávke Hujsu poslal zblízka puk pod hornú žŕdku Kuľha. Tlak domácich bol neplodný a brejky hostí "smrtiace". Po jednom z nich padol tretí gól: Kropáč vysunul Laža, ktorý pretavil sólo do gólovej podoby. Hudáček sa vzápätí nechal vystriedať Kristínom, ktorý však v bránke pobudol iba necelé tri minúty. Jednotka Zvolena sa na ľad vrátila v 28. min a do konca tretiny predviedla viacero perfektných zákrokov. V záverečnej časti sa domáci hráči nedokázali presadiť. Nevyužili ani presilovku o dvoch hráčov v 46. min. V poslednej minúte hostia zužitkovali svoju početnú výhodu, po prihrávke Kropáča pečatil na 4:0 pre Bratislavčanov Kuľha. Hlasy: Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "Slovan hral to, čo potreboval - vysoko takticky. V prvej tretine sme nevyužili šance, boli sme príliš premotivovaní, až veľmi sme chceli. Nedarilo sa nám a Slovan zvíťazil zaslúžene." Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Klobúk dolu pred výkonom mojich chlapcov, hrali disciplinovane a takticky. Mal som určité obavy, pretože chlapci mali pred zápasom nejaké črevné problémy, ale výkon na ľade bol naozaj perfektný. Môžem ich len pochváliť." Dukla Trenčín - HC Košice 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0) Góly: 22. A. Kollár (Křetinský, V. Nemec), 45. Bobček (A. Kollár, Čacho), rozhod. sam. nájazd: Húževka - 35. S. Gron (Šimurda, Pleva), 56. Michel Miklík (Pleva, S. Gron) Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: P. Poljaček (Trenčín) na 10 min za nešportové správanie, presilovky 0:1, oslabenia 1:0, rozhodovali: Jonák, Baluška - Galamboš, Jankovič, 5820 divákov Zostavy: Trenčín: Hála - Homer, Křetinský, Fatyka, Urban, J. Mikuš, Malinský, Bobček - Hanzal, Húževka, Čacho - Pardavý, A. Kollár, V. Nemec - P. Poljaček, Trochta, Marek Haščák - S. Saliji, Kóňa, V. Kútny Košice: Lipovský - I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Kledrowetz, Špelda - Weissmann, Kmiť, Rudolf Huna - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Šimurda, Pleva, S. Gron - Michel Miklík, M. Bartánus, Michal Lukáč Prvá tretina bola z oboch strán opatrná. Obe mužstvá vyčkávali na chyby protivníka, ale tie neprichádzali, takže šancí sa zrodilo minimum. V 3. min bol pukom nastrelený do tváre domáci obranca Malinský a na ľad sa nevrátil. Najväčšiu šancu Trenčína v tejto fáze mal v 14. min Húževka, ktorý však v presilovke neuspel. V 22. min sa domáci predsa len ujali vedenia, keď počas oslabenia napádajúci Kollár vybojoval puk a svoj prienik zakončil nekompromisne a presne. Onedlho počas náporu a spŕšky striel domácich košický gólman Lipovský v poslednej chvíli vyrazil Poljačekovu strelu zblízka. Niekoľko štipľavých pokusov východniarov zlikvidoval Hála, ale v 35. min už proti úplne zabudnutému Gronovi nemal šancu a bolo vyrovnané - 1:1. Tretia tretina sa odohrávala väčšinou v trenčianskej réžii. Už v úvodných sekundách Čacho sám pred bránkou ani na dvakrát nepretlačil puk do siete. Domáci pokračovali v ostreľovaní a Nemec trafil žŕdku. V 45. min Dukla opäť viedla, a to po Bobčekovej strele od modrej po ľade. Košice tlačili najmä počas presiloviek. V 56. min jednu z nich využili, keď pred bránkou nedôsledne bránený Miklík vyrovnal na 2:2. V dramatickom závere napálil v 59. min domáci Pardavý do hornej žŕdky a Trenčania už nezužitkovali ani presilovku v záverečných sekundách. Nerozhodlo sa ani v predlžení, takže na rad prišli samostatné nájazdy. Ako jediný v nich uspel Húževka a dva body zostali pod Matúšovým hradom. Hlasy: Antonín Stavjaňa (tréner Trenčína): "Zápas pripomenul vlaňajšiu semifinálovú sériu nasadením, kvalitou i diváckou kulisou. Chceli sme hrať nátlakovo. Najmä v závere sme mali veľa vyložených šancí, hráčom však pri ich riešení chýbal pokoj. Rozdiely v tabuľke sú minimálne, preto sme radi, že body zostali doma." Ján Šterbák (tréner Košíc): "Odohrali sme výborné stretnutie, ale mrzí ma, že sme napokon nezískali žiadne body. Dôsledne sme vykrývali stredné pásmo, neumožnili sme súperovi jeho typickú nátlakovú hru. Hrali sme na účelnosť, čo sa nám v riadnom hracom čase aj podarilo. Hráčom môžem vyčítať len to, že im pri záverečných samostatných nájazdoch chýbala väčšia agresivita." SITA