Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Knižné novinky

19. novembra 2019

25 tipov na výlety pre rodiny s deťmiMáme pre vás tipy na výlety, milí rodičia. Už vyšla Bratislava pre deti, potom Tatry pre deti a teraz je tu tretia kniha edície Bratislava a okolie pre deti.Zdieľať
Bratislava a okolie pre deti

Autori naďalej mapujú najkrajšie trasy a lokality na Slovensku z pohľadu detí a ponúkajú konkrétne trasy, ako spoznávať Slovensko pešo, na bicykli, autom či pohľadom z výšky.

Bratislava a okolie pre deti ponúka 25 najkrajších výletov pre deti v Bratislave a jej bezprostrednom okolí. Tak napríklad:

  • ZOO, Botanická záhrada či za mamutmi do múzea SNM
  • Za rímskymi vojakmi ku Gerulate
  • K bunkru a Dunaju do Dunajských luhov
  • K tajomnej zrúcanine na Biely Kameň
  • Za zvieratkami a hrami na Farmu pod Gaštanom
  • Na vežu a k Čertovým zubom k rozhľadni Kukla
  • Za koníkmi a studňou k Rozálke

 

Množstvo informácií, textov, fotografií a ilustrácií je ideálnym námetom na plánovanie rodinných výletov a zmysluplného trávenia voľného času s deťmi. Doplnkom knihy je aj maľovaná mapa Bratislavy a jej okolia s naznačenými výletmi.

Autorská dvojica Daniel Kollár a Viera Poláková zmapovala v knihe 25 trás, ktoré sa ocitli v prvej publikácii Bratislava pre deti, ako aj ďalších 25 výletných lokalít v Bratislave a okolí. Kniha Bratislava a okolie pre deti zábavným a vizuálne zaujímavým spôsobom spracováva jednotlivé miesta a atrakcie mesta vhodné na detské aktivity z pohľadu turistiky, bicyklovania, prehĺbenia vedomostí, hier a oddychu. Predstavuje detskému čitateľovi a jeho rodičom zaujímavé zákutia Bratislavy a okolia vhodné na návštevu a trávenie voľného času a zároveň prehlbuje poznanie o javoch a skutočnostiach, ktoré tvoria súčasť mesta a života jeho obyvateľov.

Súčasťou knihy je aj množstvo praktických informácií a rád potrebných pri plánovaní týchto výletov. Hoci takmer na každé miesto sa dnes už dostaneme autom, autori odporúčajú predovšetkým pešie či cyklistické výletné trasy.

Milan Buno, knižný publicista


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ples v opere 2020: Jubilejný ročník Plesu v opere sa opäť venuje inkluzívnemu vzdelávaniu
<< predchádzajúci článok
Magazín Billboard vyhlásil speváčku Taylor Swift za Ženu desaťročia

25 tipov na výlety pre rodiny s deťmi - diskusné fórum čitateľov