Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Knižné novinky

25. októbra 2011

A.Coddington: Cudzia krvSkutočný príbeh troch priateliek od vysokej školy až po zrelú dospelosť.Zdieľať
Cudzia krv Od idealistického a bezstarostného obdobia plného žúrov a blicovania až po zodpovednosť tridsiatničiek, ktoré riešia každodenné starosti, hľadajú samé seba a snažia sa spoznať vlastnú krv. Andrea Coddington predala z prvých dvoch kníh Židovka a Mal to byť pekný život takmer 50-tisíc výtlačkov, čo je na Slovensku nevídaný úspech. V podobnom duchu prichádza aj jej novinka Cudzia krv.
 
Tri priateľky. Veľmi rozdielne a napriek tomu sa ich osudy pevne prepletú.
Zuzana vyrástla bez rodičovskej lásky a s odhodlaním nežiť život svojej matky, sa rozhodne vypátrať pravého otca...
Karla je adoptovaná polovičná Arabka, éterická a zvláštna žena. Jej trochu exotická prítomnosť vám zapulzuje v mozgu aj po dlhých rokoch.
Ela je zasa bezstarostná mladá žena, ktorá vždy tvrdila – ak niečo chceš, musíš ísť za tým, nepozerať sa naľavo, ani napravo. A už vôbec nie dozadu. Už na prahu dvadsiatky šírila okolo seba nákazlivú chuť užívať si.
Príbeh týchto troch mladých žien sa začína na vysokej škole, keď sa Karla nasťahuje do internátnej izby k Zuzane. Malá kutica 2x3 metre by mohla vzbudzovať v oboch pocit stiesnenosti, no rýchlo si porozumejú a stávajú sa z nich priateľky. Prišli tvrdohlavé, nabrúsené, životom trochu preplesknuté...a provinčne odchované osemnástky. Postupne sledujeme, ako sa Zuzana zaľúbi do svojho profesora, s ktorým objavuje svet, lásku, no ich vzťah pre vekový rozdiel krachuje. Karla bezhlavo odíde s Arabom do Spojených štátov a Ela zostane neplánovane tehotná...
Pútavý príbeh vás pohltí od prvých strán a vy ste zvedaví, či sa podarí Zuzane nájsť otca, pochopiť matku a zachrániť vzťah s profesorom? Nájde Karla skutočné šťastie v náručí muža z „vlastnej krvi“? A stihne si Ela usporiadať priority, rodinu a byť pre dcéru Barborku najlepšou mamou tak, ako sníva?
Cudzia krv je skvele napísaný, dynamický príbeh troch mladých žien, ktoré dospievajú pred vašimi očami. Coddington opäť dokazuje svoje majstrovské rozprávačstvo a schopnosť pretaviť skutočný príbeh do pútavej knihy, ktorú nebudete chcieť odložiť.

Prečítajte si úryvok z novinky Cudzia krv.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čerstvá úroda fínskeho a slovenského filmu
<< predchádzajúci článok
Parov Stelar Band dostal Bratislavu do varu