Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. septembra 2018

A. Danko: Titul JUDr. som získal legálne, žiadam ospravedlnenieNa archívnej snímke predseda NR SR Andrej Danko.Zdieľať
Na archívnej snímke predseda NR SR Andrej Danko. Foto: TASR - Jakub Kotian
 
Bratislava 24. septembra (TASR) - Predseda Národnej rady SR a SNS Andrej Danko získal titul doktor práv legálne. Uviedol to v reakcii na článok Denníka N, ktorý napísal, že Danko tají, ako titul JUDr. získal. Za zverejneným článkom vidí snahu pošpiniť ho a žiada od média ospravedlnenie.


"Uráža ma dennodenné pošpiňovanie z Denníka N. Som riadny absolvent Univerzity Komenského Bratislava, riadne som ukončil aj doktorandské štúdium, ako aj advokátske skúšky. Všetky tituly, ktoré používam, sú získané legálnou cestou. Špinavé hry Denníka N hrať nebudem," vyhlásil Danko, ktorý je na pracovnej ceste v Grécku.

Za útokmi média vidí Danko úvahy o jeho možnej prezidentskej kandidatúre. "Odkedy vyšli úvahy o mojej možnej kandidatúre na prezidenta, tak vedú špinavú a nekalú kampaň a prenasledujú nielen mňa, ale aj celú moju rodinu," doplnil Danko.

Opozičné OĽaNO žiada Danka, aby vyvrátil podozrenia, ak to neurobí, nemá podľa hnutia morálne právo zotrvať na poste predsedu parlamentu. OĽaNO vyzýva šéfa parlamentu, aby čím skôr zverejnil svoju rigoróznu prácu a tiež názov školy, na ktorej získal titul JUDr.

 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Britský deficit v obchode s tovarom za 20 rokov prudko vzrástol
<< predchádzajúci článok
Zamestnávatelia dostali 11.000 upozornení pre neodovzdané výkazy

A. Danko: Titul JUDr. som získal legálne, žiadam ospravedlnenie - diskusné fórum čitateľov