Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

19. júna 2013

Ako sa pripraviť na festivalovú sezónuHorúce počasie nad 30 stupňov alebo 10 stupňov, vietor, či neustály lejak – počasie vo festivalovej sezóne prináša veľa prekvapení. Internetová galéria MALL.SK vám poradí načo nezabudnúť. ...Zdieľať
posledny vecer na pohode BRATISLAVA 19. júna (WBN/PR) - Horúce počasie nad 30 stupňov alebo 10 stupňov, vietor, či neustály lejak – počasie vo festivalovej sezóne prináša veľa prekvapení. Internetová galéria MALL.SK vám poradí načo nezabudnúť.


S čím začať?
Najdôležitejšou súčasťou výbavy je stan. Aj keď počas festivalu rátame skôr s tým, že sa k spánku nedostaneme, stan bude slúžiť aj ako miesto na odkladanie vecí. Najvhodnejší je na tieto účely kvalitný stan, ktorý je nepremokavý a ľahko sa stavia. Z našej ponuky odporúčame stan Moopy od Husky. Na výletoch si ho obľúbite najmä kvôli jeho nízkej váhe. Ak by ste potrebovali niečo väčšie, možno oceníte praktický stan pre troch Coleman Rock Springs 3.

K dobrej výbave patrí aj karimatka a spacák. Samonafukovacia karimatka Husky Flab s dostatočnou izolačnou výškou 2,5 cm a odľahčenou vnútornou výplňou vás poteší hlavne svojou nízkou váhou a vysokou kompaktnosťou. Pre malú veľkosť a nízku hmotnosť je tiež obľúbená karimatka Vango Trek Red Standard. Ak obľubujete spánok pod holým nebom, možno oceníte spací vak Husky Malice. Ochráni vás nielen v letnej sezóne, ale spoľahnúť sa naňho môžete aj v horšom počasí.

Dôležité maličkosti
Pripravte sa na horúce, ale aj daždivé počasie. Okrem plaviek si zabaľte aj nepremokavú bundu. Dážď vás neprekvapí a svoju obľúbenú kapelu si vychutnáte aj za nepriaznivého počasia. Nemali by ste zabúdať ani na opaľovací krém! Počas dňa si človek neuvedomuje, ako naňho praží slnko, a potom často skončí s červeným boľavým telom. Pred priamym slnečným žiarením vás ochráni pokrývka na hlavu. Aby ste nemuseli všetky veci vláčiť po celom areáli, pribaľte si malú taštičku, kabelku alebo ruksak. Okrem hygienických potrieb sa vám určite zídu zvlhčené obrúsky, zrkadielko, či baterka, ktorou si posvietite večer v stane.

V prvom rade si však nezabudnite zobrať vstupenky. Príjemné festivalové leto!

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Miro Žbirka odohral v Štúdiu L+S koncert Abbey Road Night
<< predchádzajúci článok
Zuzana Belohorcová čaká druhé dieťa

Ako sa pripraviť na festivalovú sezónu - diskusné fórum čitateľov