Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. januára 2018

Ambulantní lekári sa zatiaľ nedohodli s VšZP na cenách úhradLekári združení vo Zväze ambulantných poskytovateľov (ZAP) sa nedohodli so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou na cenách úhrad za poskytnutú zdravotnú ...Zdieľať
llustračné foto. Foto: TASR - Dano Veselský
Bratislava 2. januára (TASR) – Lekári združení vo Zväze ambulantných poskytovateľov (ZAP) sa nedohodli so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou na cenách úhrad za poskytnutú zdravotnú starostlivosť s účinnosťou od 1. januára 2018. Zväz o tom informoval v utorok prostredníctvom tlačovej správy.


Rokovania medzi ambulantnými lekármi a poisťovňou majú pokračovať aj naďalej, až kým nedôjde k dohode. Počas nasledujúcich dvoch mesiacov budú tak lekári fungovať za podmienok, aké boli dohodnuté vlani, uviedol ZAP. Vylúčil, že by sa situácia mohla akokoľvek dotknúť pacientov.

Predseda Správnej rady ZAP Marian Kollár vysvetlil, že ponuka predložená VšZP na úpravu zmlúv k 1. januáru 2018 nebola pre nich akceptovateľná. Nezodpovedá totiž dohode v memorande podpísanom 22. septembra 2017. „V ňom bolo deklarované a dohodnuté plošné zvýšenie na rok 2018 vo výške osem percent,“ uviedol Kollár.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
TRUMP: Nový vydavateľ je pre New York Times poslednou šancou
<< predchádzajúci článok
Český jazykovedec Oliva: Slovenčina stále obohacuje češtinu

Ambulantní lekári sa zatiaľ nedohodli s VšZP na cenách úhrad - diskusné fórum čitateľov