Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

14. decembra 2022

Americké úrady sa nezhodnú, či obviniť kryptomenovú burzu Binance z trestnej činnosti.Firme, ktorá prechodne zastavila výbery stablecoinu USDC, sa podľa jej dnešného vyjadrenia vracajú na účty vklady.Zdieľať
Americké úrady sa nezhodnú, či obviniť kryptomenovú burzu Binance z trestnej činnosti.

Úrady začali vyšetrovať Binance v roku 2018 pre podozrenie z prania špinavých peňazí a porušovania sankčných zákonov.

Niektorí z federálnych žalobcov sa domnievajú, že zozbierané dôkazy ospravedlňujú podanie trestných oznámení proti jednotlivým manažérom vrátane zakladateľa a šéfa Binance, ktorým je Kanaďan čínskeho pôvodu Changpeng Zhao.

Iní žalobcovia tvrdia, že je potrebné venovať čas preskúmaniu ďalších dôkazov.

Čo sa stalo: Podľa analytickej firmy Nansen Binance v utorok zaznamenala výbery za 1,9 miliardy dolárov za 24 hodín, čo je najväčší takýto odliv od júna. Používatelia za sedem dní do utorka vybrali z platformy kryptomeny za 3,7 miliardy dolárov.

„Zdá sa, že veci sa stabilizovali. Včera [utorok] výbery neboli najvyššie, ktoré sme spracovali, ten deň nebol ani medzi prvými piatimi,“ uviedol dnes Changpeng Zhao.

V utorok tvrdil, že Binance na USDC zaznamenala nárast výberov. Stablecoin USDC patrí ku konvenčným stablecoinom, ktoré sú kryté reálnymi a vysoko likvidnými ekvivalentmi hotovosti alebo dolármi.

Kontext: Spôsobom, ako kryptoburzy ako Binance a jej skrachovaný rival FTX používajú vklady klientov, sa začali podrobnejšie zaoberať nielen používatelia, ale aj regulačné orgány a politici.

Najnovšie varoval pred rizikami spojenými s kryptomenami hongkonský regulátor. Vydal varovanie pred rizikami internetových platforiem pre vklady kryptomien a ďalších digitálnych aktív.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
VODIČI, POZOR: Od januára sa zvýšia ceny diaľničných známok
<< predchádzajúci článok
Divadlo Nová Scéna sa dohodlo so Starým Mestom a konečne odkúpilo priestory, v ktorých už roky sídli