Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

19. decembra 2022

Miliardár Elon Musk nechá používateľov Twitteru hlasovať, či má zostať na čele spoločnostiV noci na pondelok na Twitteri napísal, že sa výsledkom ankety podriadi. Na firmu sa znáša kritika za nové pravidlá a blokovanie novinárskych účtov.Zdieľať
Elon

„Mám rezignovať na funkciu šéfa Twitteru? Budem sa držať výsledkov tohto prieskumu,“ napísal Musk. Používatelia môžu hlasovať „áno“ alebo „nie“.

Twitter čelí silnej kritike okrem iného preto, že chce zo svojej siete odstraňovať účty, ktoré boli zriadené len s cieľom propagácie konkurenčných sietí vrátane Facebooku alebo Instagramu.

V ďalšom tweete Musk sľúbil, že v budúcnosti predloží na hlasovanie aj takéto zásadné zmeny. „Prepáčte. Už sa to nestane,“ napísal.

Podľa Twitteru sa nová politika voči konkurenčným platformám vzťahuje tak na tweety, ako aj na vlastné účty. Twitter uviedol, že v budúcnosti už nebude umožňovať bezplatnú reklamu pre určité platformy sociálnych médií. Musk prevzal Twitter v októbri a odvtedy v ňom presadzuje svoje nápady.

Od štvrtka zablokoval účty niekoľkých prominentných amerických novinárov. Podľa postihnutých tak urobil bez varovania. Veľká časť účtov bola teraz znovu aktivovaná, ale kritika tohto postupu bola obrovská. Mnohí používatelia začali prechádzať ku konkurenčnej sieti Mastodon.

Musk sa vždy prezentoval ako zástanca slobody slova. Na Twitteri však propagoval konšpiračné teórie a využil ho na propagáciu amerických republikánov. Sieť sa v posledných rokoch vyvinula na dôležitú komunikačnú platformu. Pre svoju prácu a kontakt s verejnosťou ju využívajú vlády, úrady a politici.

Musk firmu Twitter kúpil na konci októbra zhruba za 44 miliárd dolárov. Twitter už za Muskovho vedenia rozpustil dobrovoľnícky tím, ktorý vznikol v roku 2016 a ktorého zmyslom bolo Twitteru dávať rady o rozhodnutiach týkajúcich sa fungovania platformy.

Musk sa angažuje vo viacerých oblastiach, je napríklad aj šéfom automobilky Tesla či vesmírnej spoločnosti SpaceX. Po prevzatí Twitteru prepustil najvyšší manažment a zhruba polovicu zamestnancov.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Elon Musk už nie je najbohatším človekom na svete, prvenstvo mu vzal francúzsky podnikateľ Bernard Arnault (14. 12. 2022)
 Elon Musk predstavil mierový plán pre Ukrajinu (3. 10. 2022)
 Elon Musk tweetoval, že kupuje futbalový klub Manchester United (17. 8. 2022)
 Vesmír je extrémne obrovský a družice veľmi malé, Elon Musk odmieta kritiku jeho siete Starlink (30. 12. 2021)
 Elon Musk čelí kritike za blízke stretnutia jeho družíc s čínskou vesmírnou stanicou (29. 12. 2021)
 Osobnosťou roka 2021 sa podľa amerického magazínu Time stal Elon Musk (13. 12. 2021)
 Musk: Prvý štart kozmickej lode Starship je spojený s veľkým rizikom (18. 11. 2021)nasledujúci článok >>
Zomrela Hilda Augustovičová, herečka a riaditeľka Divadla Andreja Bagara objavila aj Bednárikov talent
<< predchádzajúci článok
Marika Gombitová mala veľký návrat na koncertné pódium