Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

19. januára 2007

Americko-rakúsky súboj v super G pre MancusovúDvadsaťdvaročná Američanka Julia Mancusová sa presne po mesiaci stala víťazkou svojich druhých pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v kĺzavej disciplíne v kariére, keď v ...Zdieľať

CORTINA D´AMPEZZO 19. januára (WEBNOVINY) - Dvadsaťdvaročná Američanka Julia Mancusová sa presne po mesiaci stala víťazkou svojich druhých pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v kĺzavej disciplíne v kariére, keď v piatok triumfovala v super G v talianskom stredisku Cortina d´Ampezzo. Pred mesiacom 19. decembra sa olympijská víťazka v obrovskom slalome presadila v zjazde vo Val d´Isere. Medzitým vybojovala minulú nedeľu aj víťazstvo v superkombinácii v rakúskom Altenmarkte-Zauchensee. Na zjazdovke Olimpia delle Tofane triumfovala Mancusová v daždivom počasí pred dvojicou rakúskych zjazdárok - Nicole Hospovou a Renatou Götschlovou, ktorej sa nepodarilo nadviazať na predchádzajúce víťazstvá v talianskom stredisku. V Cortine d´Ampezzo dosiahla líderka hodnotenia SP v super G v minulosti v tejto kĺzavej disciplíne päť triumfov, ďalšie štyri pridala v zjazde, čo ju robí najúspešnejšou pretekárkou v niektorom z dejísk pretekov prestížneho seriálu. Medzi mužmi osemkrát slávil triumf fenomenálny Švéd Ingemar Stenmark v Madonne di Campiglio.

"Vôbec som nepredpokladala, že v takomto počasí sa preteky uskutočnia. Bola som však pripravená na čokoľvek a aj lyže mi išli veľmi dobre. Všetko mi vyšlo na sto percent," vyhlásila Macusová, bývalá päťnásobná juniorská majsterka sveta.

V Cortine sa v piatok odohral americko-rakúsky súboj, v prvej päťke boli dve zámorské a tri rakúske zjazdárky. Götschlová tretím miestom potvrdila pozíciu vedúcej pretekárky SP v super G, celkovo zostala štvrtá. Na 1. mieste v celkovom hodnotení bojov o veľký krištáľový glóbus zostáva aj naďalej Rakúšanka Marlies Schildová s 881 bodmi, ktorá piatkový super G nedokončila. Krajanka Nicole Hospová znížila jej náskok na 53 bodov. Víťazka z Cortiny Mancusová sa posunula už na 3. priečku, keď predstihla Götschlovú i pre zdravotné problémy oddychujúcu Kathrin Zettelovú.

Piatkové preteky v Cortine d´Ampezzo boli ohrozené, pre dážď ich museli presunúť o tri a pol hodiny. Pôvodne sa mali začať už o 10.30 h. Neskôr sa v Dolomitoch dvihol vietor a znížila viditeľnosť. Preteky sa po viacerých posunoch podarilo odštartovať až o 14.00 h. V Cortine sa podľa vopred stanoveného programu pôjde v sobotu zjazd a v nedeľu ešte obrovský slalom.

Výsledky:

Super G - ženy: 1. Julia Mancusová (USA) 1:16,25, 2. Nicole Hospová (Rak.) +0,33, 3. Renate Götschlová (Rak.) +0,34, 4. Lindsey C. Kildowová (USA) a Andrea Fischbacherová (Rak.) obe +0,39, 6. Anja Pärsonová (Švéd.) +0,70, 7. Silvia Bergerová (Rak.) +0,87, 8. Nadia Fanchiniová (Tal.) a Jessica Lindellová-Vikarbyová (Švéd.) obe +0,89, 10. Petra Haltmayrová (Nem.) +0,93.

Poradie vo SP (po 19 z 33 pretekov): 1. Marlies Schildová (Rak.) 881 bodov, 2. Nicole Hospová (Rak.) 828, 3. Julia Mancusová (USA) 634, 4. Renate Götschlová (Rak.) 601, 5. Lindsey C. Kildowová (USA) 578, 6. Kathrin Zettelová (Rak.) 562, 7. Anja Pärsonová (Švéd.) 484, 8. Šárka Záhrobská (ČR) 390, 9. Michaela Kirchgasserová (Rak.) 379, 10. Tanja Poutiainenová (Fín.) 358,...17. Veronika Zuzulová (SR) 212.

Poradie SP v super G (po 3 zo 7 pretekov): 1. Renate Götschlová 260 bodov, 2. Nicole Hospová (obe Rak.) 196, 3. Lindsey C. Kildowová (USA) 130, 4. Julia Mancusová (USA) 113, 5. Martina Schildová (Švajč.) 110, 6. Anja Pärsonová (Švéd.) 102, 7. Kathrin Wilhelmová (Rak.) 92, 8. Kelly Vanderbeeková 78, 9. Nadia Fanchiniová (Tal.) 77, 10. Silvia Bergerová (Rak.) 72.

SITA, AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Feyenoord vylúčený z Pohára UEFA
<< predchádzajúci článok
Katriňák v 13. etape Rely Dakar siedmy, celkovo deviaty