Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

19. januára 2007

Feyenoord vylúčený z Pohára UEFAHolandský futbalový klub PSV Eindhoven nebude môcť pokračovať v účinkovaní v Pohári UEFA napriek tomu, že sa tam prebojoval do jarného šestnásťfinále. Rozhodla o tom odvolacia komisia Európskej ...Zdieľať

NYON 19. januára (WEBNOVINY) - Holandský futbalový klub PSV Eindhoven nebude môcť pokračovať v účinkovaní v Pohári UEFA napriek tomu, že sa tam prebojoval do jarného šestnásťfinále. Rozhodla o tom odvolacia komisia Európskej futbalovej únie (UEFA), ktorá zmenila pôvodný verdikt disciplinárky. Prísny trest je dôsledkom vyčíňania holandských fanúšikov pred a počas stretnutia skupinovej fázy Pohára UEFA na ihrisku francúzskeho AS Nancy (zverenci Erwina Koemana 30. novembra 2006 prehrali 0:3). Vyše šesť stovák priaznivcov 14-násobného holandského majstra vtedy vyvádzalo v uliciach východofrancúzskeho mesta a ničili aj sedačky na štadióne, čo bolo príčinou dočasného prerušenia stretnutia. Feyenoord si v 1/16-finále Pohára UEFA 14. resp. 15. februára v repríze finále tejto súťaže z roku 1974 mal zmerať sily s anglickým tímom Tottenham Hotspur.

Holandský tím nie je na disciplinárke UEFA nováčikom. V ostatnom čase dostal aj sankciu 12 500 eur za nedisciplinovanosť priaznivca, ktorý v novembrovom zápase 3. kola E-skupiny proti Blackburnu Rovers (0:0) vrhol na ihrisko obsah pohára s pivom a zasiahol ním nórskeho hráča anglického klubu Gamsta Pedersena.

SITA, AFP, AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výsledky 42. kola hokejovej extraligy
<< predchádzajúci článok
Americko-rakúsky súboj v super G pre Mancusovú