Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. apríla 2019

Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo navštívil PeruAmerický minister zahraničných vecí Mike Pompeo počas návštevy Limy, hlavného mesta Peru, 13. apríla 2019.Zdieľať
Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo počas návštevy Limy, hlavného mesta Peru, 13. apríla 2019. Foto: TASR
Lima 14. apríla (TASR) - Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo pricestoval v sobotu na návštevu Peru, kde sa stretol s peruánskym prezidentom Martínom Vizcarrom a svojím tamojším náprotivkom Néstorom Popoliziom. Informovala o tom v nedeľu agentúra AFP.


Pompeo vyzdvihol ochotu Peru prijať státisíce venezuelských utečencov, ako aj Vizcarrove výsledky v boji s korupciou, ktorá poznačila pôsobenie viacerých jeho predchodcov.

V súvislosti s migrantmi však Pompeo napriek chvále na adresu Peru pre jej ústretový postoj k vlne utečencov z Venezuely len zopakoval slová amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý je v otázke prisťahovalectva do Spojených štátov zástancom tvrdej línie.

"Naším cieľom je umožniť ľuďom zostať vo svojich domovských krajinách, to je túžba prezidenta Trumpa, chceme v týchto krajinách vytvoriť také podmienky, aby mohli zostať doma," povedal Pompeo v peruánskej metropole Lima na tlačovej konferencii s tamojším šéfom diplomacie Néstorom Popoliziom.

Pompeo do Peru pricestoval z Paraguaja, keď predtým navštívil Čile. Vyvrcholením jeho latinskoamerického turné bude v nedeľu krátka zastávka v kolumbijskom meste Cúcuta ležiacom pri venezuelských hraniciach, kde sa Pompeo stretne s utečencami.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri protestoch v Albánsku utrpelo zranenia najmenej päť policajtov
<< predchádzajúci článok
Palestínsky prezident M. Abbás uviedol do úradu novú vládu

Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo navštívil Peru - diskusné fórum čitateľov