Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. marca 2007

Americký prezident navštívi štáty postihnuté tornádamiAmerický prezident George W. Bush navštívi v sobotu miesta na juhu Spojených štátov, ktoré postihli ničivé tornáda. Bush, ktorý čelil ostrej kritike za pomalú reakciu vlády na následky hurikánu ...Zdieľať

WASHINGTON 3. marca (WEBNOVINY) - Americký prezident George W. Bush navštívi v sobotu miesta na juhu Spojených štátov, ktoré postihli ničivé tornáda. Bush, ktorý čelil ostrej kritike za pomalú reakciu vlády na následky hurikánu Katrina uviedol, že štátom Georgia a Alabama chce počas svojej návštevy vyjadriť svoju podporu. "Idem do týchto štátov plne si uvedomujúc, že sa stretnem s ľuďmi, ktorých životy tornáda obrátili naruby. Urobím všetko pre to, aby som ich upokojil," vyhlásil prezident Bush.

Spojené štáty americké a Kanada sa spamätávajú z následkov zimnej búrky sprevádzanej tornádami, ktorá si vyžiadala najmenej 22 mŕtvych. Rozsiahly búrkový systém zasiahol juhovýchodné štáty USA a postupuje severným smerom, kde by mal podľa amerických meteorológov vyvolať víchrice a výdatné snehové zrážky. Národná meteorologická služba Spojených štátov v piatok uviedla, že dostala správy o 31 tornádach, zatiaľ čo americké médiá zverejnili zábery domov bez striech a okien, vyvrátených a polámaných stromov, strhnutých elektrických vedení a prevrátených vozidiel. Búrkové pásmo najviac zasiahlo štáty Georgia, Alabama a Missouri. Tento rok ide už o druhú vlnu smrteľných tornád na juhovýchode USA. Začiatkom februára zabili tornáda na Floride najmenej 21 ľudí.

SITA,AFP,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rada KDH sa bude zaoberať prípravou snemu
<< predchádzajúci článok
Hasiči zasahovali pri úniku butánu z cisterny v Trebišove

Americký prezident navštívi štáty postihnuté tornádami - diskusné fórum čitateľov

Stíny Bushova rodinného klanu3.3. 20:44:22