05. júna 2007

Anaheim vyhral na ľade Ottawy a vedie 3:1

Hokejisti Anaheim Ducks vyhrali vo štvrtom finálovom stretnutí o Stanleyho pohára na ľade Ottawa Senators 3:2 a pred piatym súbojom finálovej série získali prvý mečbal, keď na zápasy vedú 3:1. ...

ANAHEIM 5. júna (WEBNOVINY) - Hokejisti Anaheim Ducks vyhrali vo štvrtom finálovom stretnutí o Stanleyho pohára na ľade Ottawa Senators 3:2 a pred piatym súbojom finálovej série získali prvý mečbal, keď na zápasy vedú 3:1. Stanleyho pohár môžu zdvihnúť nad hlavu už v stredu, keď privítajú "senátorov" na domácom ľade.

Ottawa sa sekundu pred prvou sirénou ujala v presilovej hre vedenia zásluhou dvanásteho gólu Alfredssona vo vyraďovacích bojoch. V polovici stretnutia však prišli chvíle McDonalda, ktorý v rozpätí jednej minúty otočil dvoma gólmi skóre v prospech Ducks. Ešte v závere druhej tretiny zaúradoval najúdernejší útok Sens a Heatley vyrovnal. Rozhodnutie priniesol úvod tretej tretiny a akcia Selänneho s McDonaldom, na ktorej konci bol Penner.