11. mája 2009

Anglicko - Newcastle urobil dôležitý krok k záchrane

V pondelňajšom stretnutí 36. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2008/09 zvíťazili hráči Newcastlu United nad FC Middlesbrough na domácej pôde 3:1 a urobili dôležitý krok k ...

LONDÝN 11. mája (WEBNOVINY) - V pondelňajšom stretnutí 36. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2008/09 zvíťazili hráči Newcastlu United nad FC Middlesbrough na domácej pôde 3:1 a urobili dôležitý krok k záchrane medzi elitou. “Straky” sa po zisku troch bodov odpútali od zostupového pásma, kam zásluhou horšieho skóre klesol nováčik Hull City. Middlesbrough má dve kolá pred koncom súťaže na 19. priečke rovnako ako posledný West Bromwich Albion 31 bodov, dvojica Newcastle - Hull nazbierala v doterajšom priebehu ligy zhodne o tri body viac. Z Premier League vypadávajú posledné tri tímy.

V St. James Parku sa v pondelok ujali vedenia už v 3. min hostia, keď sa nešťastným vlastencom prezentoval Beye. Už o ďalších šesť minút však vyrovnal Taylor a plný bodový zisk pre Newcastle napokon v druhom polčase zariadili Martins a Lövenkrands.

Výsledok pondelňajšieho stretnutia 36. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže - Premier League:
Newcastle United - FC Middlesbrough 3:1 (1:1)
Góly: 9. S. Taylor, 71. Obafemi Martins, 86. Lövenkrands - 3. Beye (vlastný).

Chicago do finále na západe, Washington vyrovnal na 3:3