12. mája 2009

Chicago do finále na západe, Washington vyrovnal na 3:3

Prvým finalistom play-off o Stanleyho pohár v zámorskej NHL 2008/2009 sa stali hokejisti Chicaga v Západnej konferencii. Takto ďaleko sa naposledy prebojovali v roku 1995. "Blackhawks" síce v 2. kole ...

NEW YORK 12. mája (WEBNOVINY) - Prvým finalistom play-off o Stanleyho pohár v zámorskej NHL 2008/2009 sa stali hokejisti Chicaga v Západnej konferencii. Takto ďaleko sa naposledy prebojovali v roku 1995. "Blackhawks" síce v 2. kole vyraďovacích bojov prehrávali s Vancouverom 1:2 na zápasy, ale v pondelok dosiahli tretí úspech v rade a zavŕšili ním obrat na 4:2. V podobnom duchu sa niesol aj napokon záverečný duel tejto série. Hostia totiž viedli 1:0, neskôr sa dostali z 1:3 na 4:3 a 7 minút pred koncom tretej časti mali mierny náskok 5:4, ale záver absolútne nezvládli. Dovedna troma gólmi sa blysol Patrick Kane, dva pridal Jonathan Toews. Na druhej strane sa dvakrát presadil Daniel Sedin. V tejto sezóne už zaznamenali turnikety v Chicagu 1 006 920 vstupov, v pondelok zavítalo do United Center 22 687 divákov.

Na východe si rozhodujúci siedmy zápas proti Pittsburghu vynútil Washington, ktorý na ľade Penguins triumfoval 5:4 po predĺžení, hoci na začiatku záverečnej časti riadneho času prehrával 2:3. V predĺžení sa presadil Dave Steckel. "Caps" predtým neuspeli v siedmich nadstavovaných stretnutiach v rade. V Mellon Arene úradovala "ruská légia": Viktor Kozlov strelil dva góly a Alexander Ovečkin prispel troma asistenciami. Bilancia domácej hviezdy Sidneyho Crosbyho 1+1 napokon nestačila. Siedmy duel je na programe v stredu v americkej metropole.