Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

10. marca 2024

Archeológovia objavili v Norimbergu možno najväčší masový hrob v Európe, ukrýval zhruba tisíc ľudských kostierArcheológovia tvrdia, že na mieste v južnom Nemecku objavili možno najväčší masový hrob, aký bol kedy vykopaný v Európe. Zhruba tisíc kostier obetí moru sa doteraz našlo v masových hroboch v centre ...Zdieľať
gettyimages 91781076 676x451 10.3.2024 (SITA.sk) - Archeológovia tvrdia, že na mieste v južnom Nemecku objavili možno najväčší masový hrob, aký bol kedy vykopaný v Európe.


Zhruba tisíc kostier obetí moru sa doteraz našlo v masových hroboch v centre mesta Norimberg. Ako referuje spravodajský web CNN, podľa expertov môže byť v masových hroboch celkovo viac ako 1 500 ľudí.

Identifikovali osem morových jám


Pozostatky našli počas archeologického prieskumu pred výstavbou nových obytných budov v meste. Podľa CNN bolo identifikovaných osem morových jám, z ktorých každá obsahuje niekoľko stoviek tiel.

„Títo ľudia neboli pochovaní na bežnom cintoríne, hoci v Norimbergu boli vyčlenené morové cintoríny,“ povedala Melanie Langbein z norimberského úradu pre ochranu dedičstva.

Podľa archeológov staršia skupina pozostatkov pravdepodobne pochádza z morovej epidémie v rokoch 1632 - 1633.

Môže tam byť aj dvetisíc tiel


Julian Decker, ktorého spoločnosť In Terra Veritas vykonáva výkop, povedal pre CNN, že bol objavom prekvapený. Decker sa domnieva, že hrob môže obsahovať viac ako 1 500 tiel.

„Osobne očakávam, že počet bude 2-tisíc alebo dokonca vyšší, čo z neho robí najväčší masový hrob v Európe,“ povedal.


Zdroj: SITA.sk - Archeológovia objavili v Norimbergu možno najväčší masový hrob v Európe, ukrýval zhruba tisíc ľudských kostier © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Deň pred Oscarmi udeľovali tradičnú Zlatú malinu pre najhorší film, „ocenený“ bol aj Stallone
<< predchádzajúci článok
Mestské divadlo Košice vstúpilo do nového roka s novým riaditeľom a s ambicióznymi plánmi