16. decembra 2015

Argentínsky River Plate postúpilo do finále MS klubov

Na snímke futbalisti argentínskeho klubu River Plate

Na snímke futbalisti argentínskeho klubu River Plate Foto: TASR/AP/Cesar Olmedo
Osaka 16. decembra (TASR) - Futbalisti argentínskeho klubu River Plate sa stali prvými finalistami 12. ročníka majstrovstiev sveta klubov FIFA v Japonsku. V Osake v stredu zdolali domáceho zástupcu Sanfrecce Hirošima 1:0, rozhodujúci gól zaznamenal útočník Lucas Alario v 72. minúte.

River Plate v prvom polčase nepotvrdzovalo úlohu favorita a niekoľkokrát mohlo inkasovať. Viaceré sľubné príležitosti, ktoré ťahal najmä brazílsky legionár Douglas, však zneškodnil brankár Marcelo Barovero. Pri jedinom góle chyboval jeho náprotivok v bráne Hirošimy Takuto Hajaši, ktorý neudržal loptu po priamom kope Leonarda Ponzia a Alario sa z dorážky nemýlil.

Tréner Argentínčanov Marcelo Gallardo po zápase priznal, že jeho tím vyhral aj so šťastím. "Potrebovali sme veľa trpezlivosti a inteligencie na to, aby sme uhrali postupový výsledok. O našom triumfe rozhodli detaily. Mali sme na svojich pleciach veľkú zodpovednosť, ale nestratili sme hlavy a napokon uspeli," konštatoval Gallardo.

V nedeľňajšom finále sa River Plate stretne s úspešnejším z druhého semifinále medzi FC Barcelona a čínskym Kuang-čou Evergrande (štvrtok 11.30 SEČ).

Mexický Club América zdolal v zápase o 5. miesto TP Mazembe z DR Kongo 2:1. Všetky tri góly padli v prvom polčase, v drese víťazného celku sa presadili Dario Benedetto a Martin Zuniga, prehru Mazembe zmiernil v 43. minúte Rainford Kalaba.