Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Kultúra

12. februára 2018

Áron Hodek je ďalším hudobným talentom z KomárnaIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Milan Kapusta
Bratislava 12. februára (TASR) – V Komárne vyrastá ďalší mimoriadny muzikantský talent, sedemročný basový gitarista Áron Hodek (*1.12.2010). Je druhým veľkým talentom v rodine Hodekovcov, starší brat Dávid Hodek (*19.9.1997) je dnes už známym a úspešným hráčom na bicích nástrojoch, ktorý účinkuje so špičkovými muzikantmi domácej aj zahraničnej scény.


Basovú gitaru dostal Áron pod vianočný stromček pred rokom, dnes má na sociálnych sieťach desaťtisíce fanúšikov a všimli si ho už aj na druhej strane veľkej mláky. Výsledkom bolo pozvanie na najväčšiu výstavu hudobných nástrojov a zvukového príslušenstva NAMM, ktorá sa koná vždy v januári v kalifornskom Anaheime. Áron Hodek na ňu vycestoval v sprievode otca Szilárda a staršieho brata Dávida.

„V Spojených štátoch sme strávili 12 dní, mali sme bohatý program. Áron sa predstavil v expozíciách dvoch firiem, prvou bola Gruv Gear, ktorá za zaoberá nástrojmi a príslušenstvom. Po celý čas nás sprevádzal známy hudobník Boosty Collins, ktorý hral v sprievodnej skupine Jamesa Browna. Získali sme mnoho podnetov, absolvovali veľa stretnutí, končili sme až večer. Druhý deň to bolo podstatne iné, opäť bol s nami Boosty Collins, Áron vystúpil na veľkom pódiu spolu s americkým talentom Mauriceom Fearsom jr. Spolu s Boostym sme sa boli pozrieť aj na finále mladých muzikantov a Áron pomáhal Boostymu s výberom víťaza,“ uviedol pre TASR po tlačovej konferencii otec Szilárd Hodek.

K ďalšiemu programu dodal: „Boli sme aj v stánku filipínskej firmy Elegee, od ktorej dostal Áron gitaru a ktorá mu vyrobí dve gitary ročne presne na mieru. Atrakciou pre nás bol aj Lennon Tour Bus. Stretli sme veľa známych muzikantov, medzi nimi boli známi basgitaristi Jeff Berlin, Matthew Taylor, Victor Wooten či Marcus Miller, s každým máme fotografiu. Neobišli sme ani Chodník slávy, Áron má fotografiu na hviezde Michaela Jacksona, skupiny Destiny's Child či Nat King Cola. V priebehu výstavy sme sa dozvedeli, že Áron je najmladším muzikantom, ktorý bol pozvaný na túto veľkú šou, pred ním ani jeden chlapec nemal menej ako 15 rokov.“

Tento zážitok je pre sedemročného Árona povzbudením na ďalšiu muzikantskú dráhu. V pláne majú spoločnú platňu so starším bratom, dnes už veľmi známym bubeníkom Davidom Hodekom.

Výstava NAMM je v USA označovaná za najväčšiu udalosť na svete pre obchod s hudobnými výrobkami. Koná sa každoročne v januári v Kalifornii, je jedným z dvoch najväčších veľtrhov hudobných výrobkov na svete. Každoročne sa na ňom zúčastňujú aj známi hudobníci, viacerí z nich hrajú na nástrojoch od vystavovateľov zastúpených na veľtrhu. Prvý ročník sa uskutočnil v januári 1991.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Paul McCartney sa stal laureátom prestížnej Wolfovej ceny
<< predchádzajúci článok
Vo Washingtone odhalili portréty Baracka a Michelle Obamovcov

Áron Hodek je ďalším hudobným talentom z Komárna - diskusné fórum čitateľov