16. decembra 2009

Asistencie Handzuša a Meszároša

V utorňajších stretnutiach zámorskej hokejovej NHL sa bodovo presadili dvaja Slováci. Útočník Los Angeles Kings Michal Handzuš aj obranca Tampa Bay Lightning Andrej Meszároš obohatili svoje štatistiky ...

NEW YORK 16. decembra (WEBNOVINY) - V utorňajších stretnutiach zámorskej hokejovej NHL sa bodovo presadili dvaja Slováci. Útočník Los Angeles Kings Michal Handzuš aj obranca Tampa Bay Lightning Andrej Meszároš obohatili svoje štatistiky o jednu presnú prihrávku na gól. Handzuš, pre ktorého to bola 9. asistencia v sezóne, sa napokon tešil z triumfu "kráľov" na ľade Edmontonu 3:2. Za domácich Oilers odohral viac ako 23 minút obranca Ľubomír Višňovský, pripísal si jednu neúspešnú strelu a rovnaký počet mínusových bodov.

Naopak, Meszárošova prihrávka, piata v aktuálnom ročníku prestížnej profiligy, neznamenala pre Tampu žiadne body, keďže "blesky" v gólovej prestrelke doplatili najmä na nezvládnutú druhú tretinu (0:5) a celkovo podľahli na ľade Nashvillu 4:7. V akcii bol aj gólman Colorado Avalanche Peter Budaj, ktorý sa postavil do bránky od tretej tretiny domáceho stretnutia proti Washingtonu už za nepriaznivého stavu 0:5. Budaj kryl tri zo štyroch striel, "lavíny" napokon prehrali vysoko 1:6.

Výsledky utorňajších stretnutí zámorskej hokejovej súťaže NHL:

Pittsburgh - Philadelphia 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)

St. Louis - Calgary 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Nashville - Tampa Bay 7:4 (1:2, 5:0, 1:2) - Andrej Meszároš (Tampa Bay) 0+1

Minnesota - Columbus 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Colorado - Washington 1:6 (0:2, 0:3, 1:1) - Peter Budaj (Colorado) odchytal poslednú tretinu, zneškodnil 3 zo 4 striel súpera.

Edmonton - Los Angeles 2:3 (0:1, 1:1, 1:1) - Michal Handzuš (Los Angeles) 0+1.