17. januára 2008

Asistencie Šatana, Gáboríka a Demitru

V stredajších zápasoch zámorskej NHL sa bodovo presadila trojica Slovákov. Útočník Islanders Miroslav Šatan prispel jednou gólovou prihrávkou k víťazstvu svojho tímu na ľade New Jersey. Až dve ...

NEW YORK 17. januára (WEBNOVINY) - V stredajších zápasoch zámorskej NHL sa bodovo presadila trojica Slovákov. Útočník Islanders Miroslav Šatan prispel jednou gólovou prihrávkou k víťazstvu svojho tímu na ľade New Jersey. Až dve asistencie zaznamenal Marián Gáborík a jednu pridal aj Pavol Demitra, no Minnesote to v dueli s Calgary vynieslo iba bod za remízu po riadnom hracom čase. Tím Wild prehral až po samostatných nájazdoch. "Ostrovania" z New Yorku opäť obrali o body susedov spoza rieky Hudson. V tejto sezóne Šatan a spol. vyhrali nad New Jersey všetkých päť zápasov a celkovo natiahli šnúru víťazstiev nad týmto súperom už na 6 stretnutí. Hrdinami duelu bol brankár Rick DiPietro, ktorý vychytal 37 striel súpera a útočník Bill Guerin, ktorý otváral aj uzatváral skóre. Pri zrode prvej gólovej akcie stál Miroslav Šatan, ktorý prihral Comriemu a ten pohotovo posunul puk Guerinovi. "Diablom" sa proti tímom z New Yorku vôbec nedarí, v aktuálnej sezóne ešte nevyhrali ani nad Rangers, s ktorými prehrali dva zápasy v riadnom čase a dva po predĺžení. V Minnesote boli domáci v prvej polovici stretnutia lepším tímom, no svoju prevahu nevedeli gólovo zužitkovať. V ďalšom priebehu museli "divosi" dvakrát doťahovať náskok súpera a napokon doviedli duel aspoň do predĺženia. Prvý gól Minnesoty vypracovali v presilovke Pavol Demitra s Mariánom Gáboríkom a na konci akcie stál Brent Burns. Najproduktívnejší Slovák v kanadskom bodovaní Gáborík potom asistoval aj pri druhom góle a svoje bodové konto zvýšil už na 49 bodov. V samostatných nájazdoch sa strelci Wild nevyznamenali, naopak v drese hostí sa presadili Huselius aj Iginla. Hokejisti Buffala podľahli v New Yorku tímu Rangers, čo pre nich znamená už desiatu prehru v rade. Horšiu šnúru 12 zápasov bez víťazstva zaznamenali Sabres naposledy v roku 2002. "Jazdci" sa vďaka dvom bodom posunuli na ôsme postupové miesto pre play off a pred Buffalom majú päťbodový náskok. Duel Chicaga so St. Louis poznačilo zranenie hosťujúceho gólmana Mannyho Legacea, ktorý už do druhej tretiny nenastúpil. Jeho náhradník Čech Marek Schwarz potom inkasoval 5 gólov iba z 13-tich striel. Jeden zásah pridali domáci do prázdnej bránky, keď sa hostia odhodlali hrať power play už od 54. minúty za stavu 1:4. Philadelphia zase rozhodla domáci súboj proti Floride už v prvej tretine, v ktorej "letci" prekonali Vokouna v bránke hostí štyrikrát. V druhej tretine sa Panthers dokázali do zápasu vrátiť, no vyrovnať sa im už napriek veľkej snahe nepodarilo. Výsledky: New Jersey - New York Islanders 1:3 (0:1, 0:1, 1:1) Góly: 16. Guerin (Comrie, ŠATAN), 25. Sillinger (Hunter, Fedotenko), 59. Guerin - 48. Zajac (Gionta, Zubrus). Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 38:23. Brankári: Brodeur - DiPietro. Diváci: 15 975 New York Rangers - Buffalo 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) Góly: 7. Dubinsky (Dawes, Průcha), 30. Průcha (Mara, Dubinsky) - 23. Pominville (MacArthur, B. Campbell). Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:34. Brankári: Lundqvist - Miller. Diváci: 18 200 Philadelphia - Florida 5:3 (4:1, 0:2, 1:0) Góly: 3. Timonen (Vandermeer, Dowd), 13. Gagne (Knuble, Timonen), 17. Briere (M. Richards, Timonen), 18. Hartnell (M. Richards, Downie), 60. Briere (Umberger, Vandermeer) - 10. Bouwmeester (Horton, Booth), 34. Olesz, 39. Weiss (O. Jokinen, Bouwmeester). Vylúčení: 3:8 na 2 min, navyše: Hartnell 2 x na 5 min - O. Jokinen, ZEDNÍK (obaja na 5 min), presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:31. Brankári: Niittymäki - Vokoun. Diváci: 19 207 Chicago - St. Louis 6:1 (0:0, 2:1, 4:0) Góly: 30. Skille (T. Ruutu), 36. Bourque (Barker, Sharp), 42. Kane (Byfuglien, Seabrook), 53. Byfuglien (Skille, Bourque), 55. Kane (Lang, Seabrook), 58. Perreault (Kane, Byfuglien) - 39. Stempniak (Backes, Brewer). Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 21:33. Brankári: Lalime - Legace (21. Schwarz). Diváci: 17 570 Minnesota - Calgary 2:3 po samostatných nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1) Góly: 39. Burns (GÁBORÍK, DEMITRA), 45. Foster (Bouchard, GÁBORÍK) - 33. Moss (Tanguay, Conroy), 42. Huselius (Phaneuf, Iginla), rozhodujúci nájazd premenil Huselius. Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Voros - O. Nolan (obaja na 5 min), presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:31. Brankári: Bäckström - Kiprusoff. Diváci: 18 568