02. februára 2012

Asistenciu si pripísal iba Kopecký, Gáborík premenil nájazd

V piatich stredajších zápasoch kanadsko-americkej NHL sa zo Slovákov presadil iba Tomáš Kopecký v drese Floridy. Jednou gólovou asistenciou prispel k víťazstvu svojho tímu nad Washingtonom ...

gaborik NEW YORK 2. februára (WEBNOVINY) - V piatich stredajších zápasoch kanadsko-americkej NHL sa zo Slovákov presadil iba Tomáš Kopecký v drese Floridy. Jednou gólovou asistenciou prispel k víťazstvu svojho tímu nad Washingtonom 4:2.

Šesťdesiatpäť minút čistého času čakali diváci na čo i len jeden gól v zápase Buffalo - New York Rangers, ale márne. Nečudo, že prvými dvoma hviezdami duelu boli obaja gólmani Henrik Lundqvist z New Yorku, ktorý kryl 34 striel domácich, a Ryan Miller z Buffala, ktorý mal 29 úspešných zákrokov.

O víťazstve hosťujúcich "jazdcov" 1:0 nakoniec rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých bol úspešný aj Slovák Marián Gáborík. Výsledok 1:0 sa zrodil aj v dueli Toronta s Pittsburghom, ale tam jediný gól padol ešte šesť minút pred záverečnou sirénou.

Najviac gólov padlo v Anaheime - osem. Domáci diváci sa však tešili iba v dvoch prípadoch. Ľubomír Višňovský v drese "káčerov" strávil na ľade vyše 20 minút, do svojich osobných štatistík si pripísal iba jeden mínusový bod.

Obrovskú drámu videli fanúšikovia v Los Angeles. O triumfe domácich "kráľov" nad Columbusom 3:2 rozhodol sekundu pred koncom Drew Doughty.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej NHL:

Buffalo - New York Rangers 0:1 po samostatných nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Toronto - Pittsburgh 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Florida - Washington 4:2 (0:0, 1:1, 3:1) - Tomáš Kopecký (Florida) 0+1
Anaheim - Dallas 2:6 (1:3, 1:1, 0:2)
Los Angeles - Columbus 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)